- Reklama -magazín

Jak předcházet poškození mostů a silnic?

Mohlo by Vás zajímat

Že u nás v republice existuje celá řada mostů a silnic, které jsou skutečně v havarijním stavu, o tom by se asi málokdo chtěl přít. Průjezd po skutečně velmi špatném povrchu silnice mnozí zažívají a mají jako každodenní rutinu. Někdy jednoduše obce nemají dostatek financí na opravu rozbitých cest či mostů, protože takové projekty bývají vyčísleny vysoko nad roční rozpočet obecních peněz. Ovšem některým poškozením by se dalo předcházet zavedením preventivních opatření. Takovým může být třeba umístění mostní váhy do míst, kterých neoprávněně využívá kamionová doprava a komunikace se zde přetěžují.

Průmyslové váhy mohou být řešením

Ano, právě průmyslové váhy mohou být v mnoha ohledech řešením. Nadlimitně těžká vozidla by pak měla do daného úseku zakázaný vjezd, případně by mohla být dodatečně zpoplatněna. Takové opatření by skutečně vedlo k regulaci provozu na mostech a komunikacích, které jsou dlouhodobě přetěžované, a hrozí jim tak trvalé poškození, na nějž potom doplácejí místní obyvatelé. Počítací váhy přitom v porovnání s nákladnými opravami silnic a mostů činí nesrovnatelně nižší náklady, a rozhodně se tak investice do nic vyplatí.

Prevence je v mnoha ohledech základ, na stav silnic, dálnic a mostů si stěžují mnozí, mnozí poukazují na předražené státní zakázky a srovnávají náklady na opravy a výstavbu se zahraničím. Bylo by dobré se od zahraničních sousedů poučit i v oblasti údržby stávající sítě komunikací a ušetřit tak nemalé finanční prostředky.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy