- Reklama -magazín

Kazetové rolety, závěsy nebo žaluzie?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Pokud řešíte otázku stínění oken, pak jste tady správně. V dnešní době si opravdu máte z čeho vybírat, technik vnitřního stínění je totiž celá řada a záleží jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete.

Jakou stínící techniku si vybrat?

Říká se, že okna jsou bránou do našeho domova. Abyste vyřešili nejen otázku stínění, ale zároveň si zajistili tolik potřebné soukromí, měli byste se zamyslet nad tím, která ze stínících technik bude zrovna u vás tou nejlepší variantou.

Závěsy

Pro milovníky jednoduchých řešení můžeme doporučit klasické závěsy, které patří mezi nejstarší stínící techniky. Jejich výhodou je rychlá instalace, která si nevyžaduje žádné vrtání ani složité přidělávání – závěsy se totiž jednoduše přichytí do kolejnic. Už dávno neplatí, že by závěsy na okna byly mohutné a robustní, protože se v dnešní době vyrábí z moderních lehkých látek, které se liší svou propustností – proto můžete vybírat z látek odlišné světelné propustnosti i barevného odstínu.

Žaluzie

Žaluzie jsou pro většinu lidí klasika, kterou zná snad úplně každý. I tady ale musíme dodat, že žaluzie za dobu své existence ušly pořádný kus cesty. Díky mnoha proměnám si tak v dnešní době můžete vybírat z několika typů žaluzií – klasikou i nadále zůstávají horizontální žaluzie, kterým ale šlapou na paty modernější vertikální žaluzie nebo opravdu luxusní dřevěné žaluzie. Opomenout nesmíme ani plisé žaluzie, které se dají použít i pro atypická okna a poznáte je podle typického skládání do harmoniky.

Kazetové rolety

Kazetové rolety představuji moderní typ stínění, který se ale příliš nehodí do klasické domácnosti – jejich využití je ideální například do zasedacích místností nebo do poslucháren. Pokud ale tíhnete k roletám, můžeme vám všemi deseti doporučit moderní látkové rolety, u kterých si můžete vybírat z pestré palety barevných odstínů látek, které se liší propustností světla. Dalším typem rolet jsou rolety den a noc, u kterých se látky střídají po pruzích a umožňují vám tak pustit si domů tolik světla, kolik zrovna potřebujete.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy