- Reklama -magazín

Jak se vyznat v parfémech a toaletních vodách?

Mohlo by Vás zajímat

Všichni jsme si někdy rýpli do společenských celebrit, které se na večírcích objevují v drahém značkovém oblečení a zanechávají za sebou závan toho nejkrásnějšího parfému, který vrhá opovržlivé pohledy na obyčejné smrtelníky, jako jsme my. Jak bychom si přáli, abychom také mohli nosit značkové věci a procházet se v oblaku drahých parfémů!

Nevím, jak je to se značkovým oblečením, ale dobré parfémy si v té či oné podobě může dovolit každý z nás. Nejenže parfémy krásně voní, ale také skvěle zlepšují náladu. Parfémy se vyrábějí v mnoha různých silách, takže než utratíte své těžce vydělané peníze, poznejte různé druhy parfémů, které jsou na trhu k dispozici.

Parfémy získávají svou vůni z parfémových olejů, které určují sílu parfému a jeho výdrž. Jestli sháníte kvalitní parfém za dobrou cenu, použijte Notino slevovy kupon nebo Elnino slevovy kupon a můžete ušetřit. Je zřejmé, že čím vyšší je koncentrace parfémového oleje, tím déle parfém vydrží.

Parfém po holení má nejnižší koncentraci parfémového oleje, obsahuje přibližně 0,5 % – 2,0 %, takže je ideální pro každodenní použití muži, kteří jej používají jako mast po holení. Pak následuje kolínská voda s koncentrací 3,0 – 5,0 % parfémového oleje a nejčastěji se používá po koupeli v letním období.

Obě tyto kategorie jsou cenově dostupné pro běžného člověka a zanechávají dlouhotrvající vůni, i když je koncentrace parfémového oleje nižší. Eau-de-toilette s koncentrací 5,0-8,0 % oleje je nejoblíbenější, protože je samozřejmě silnější než kolínská voda a vydrží mnohem déle. Cena je samozřejmě mnohem vyšší než u výše uvedených dvou kategorií.

Další vyšší kategorií je eau de parfum, která je na druhé nejvyšší příčce žebříčku parfémů a obsahuje v sobě koncentraci téměř 8,0 % – 15,0 % parfémového oleje. Od této kategorie začínají být parfémy dražší a ve skutečnosti si většina z nás může dovolit vlastně jen parfémovou vodu jako nejdražší parfém. Vůně je silná a účinek dlouhotrvající. Pro většinu z nás je i tuto kategorii parfémů třeba používat opatrně.

Nejvyšší ocenění patří samotnému „parfému“, který je zcela neředěný a obsahuje intenzivní koncentraci parfémového oleje v rozmezí 15-30 %. I kapka tohoto parfému stačí k tomu, abyste se cítili božsky. Jeho cena je přemrštěná a upřímně řečeno, málokdo z nás si tuto kategorii parfémů může dovolit, pokud se nejedná o velmi, velmi výjimečný dárek nebo odpustek.

Nyní, když jsme si osvojili základní znalosti o různých kategoriích parfémů, je na čase si nějaký uvážlivě vybrat. Důležitou radou, kterou je třeba mít na paměti, je, že ne všechny parfémy vyhovují každému; každý jedinec má svou vlastní charakteristickou tělesnou chemii, která na každý jednotlivý parfém reaguje jinak. Pokud si chcete dopřát zdravou svačinku za výhodnou cenu, zkuste využít Ochutnej Ořech slevovy kupon. Takže parfém, který může někomu jinému krásně vonět, se na vašem těle může jen tak vypařit.

Lehké květinové vůně někomu vyhovují více než silné, intenzivní a platí to i naopak. Před nákupem parfému si ho tedy vždy vyzkoušejte na zápěstí a nějakou dobu počkejte, aby se vůně plně rozvinula, než se rozhodnete, zda vám vyhovuje, nebo ne. Omezte odběr vzorků parfémů na dvě nebo tři vůně najednou, abyste nezahltili své smysly. Čichání k zrnkové kávě mezi jednotlivými vzorky vám pomůže lépe je rozlišit.

Takže směle do toho a pro začátek si dopřejte alespoň jeden dobrý parfém a pak si můžete budovat i svůj parfémový šatník!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy