- Reklama -magazín

Jak si poradit s úniky tepla?

Mohlo by Vás zajímat

Přemýšlíte nad výměnou starých oken za nové, ale zdá se vám to zbytečná investice? Chtěli byste méně náročné řešení, které by vám ušetřilo náklady za energie, a mohli jste si nechat okna původní? Inspirací pro vás může být montáž izolačních skel na okna stávající.

Zvýšení teplotního komfortu bez výměny celých oken!

 

V dnešní době je víc než samozřejmé měnit stará okna za zcela nová plastová, dřevěná či hliníková. Investice nákladná, náročná, ale máte záruku, že vadná okna budou pryč a bude vyřešená narušená izolace. Navíc výběr je široký a vy si tak můžete vybírat dle různých parametrů i designových prvků včetně kvality skelní výplně.

 

Mnoho lidí, kteří řeší netěsnost okna, pocit zimy, ze kterých obviňují nefunkční topení a špatná okna však neví, že zima u oken nemusí být způsobena netěsností oken jako celkem, ale často jde pouze o špatnou izolaci skel.

 

Proto je méně nákladným a také méně náročným řešením pouze výměna skleněné výplně za nové a kvalitnější. Po výměně skel v původních oknech jsou parametry srovnatelné s novými okny. Kromě toho taková výměna nezabere tolik času, montéři nenadělají tolik nepořádku, nepotřebujete bourání ani stavební povolení. A klidně můžete v průběhu takové výměny dělat běžnou činnost bez omezování.

 

Jednoduše se jedná o zateplení oken formou dosazení izolačního skla. Izolační skla si můžete vybrat z variant jako dvojskla, trojskla, Heat mirror nebo samočistící skla. Narušená skelná izolace postihuje nejen rodinné domy, ale také domy bytové či firemní budovy.

 

Výměnu lze provést jak na plastovém eurookně, tak i na zdvojeném, špaletovém, ale také v plastovém okně, všude tam, kde již nedostačuje tepelná izolace zasklení. Kvalitním přesklením získáte snížení nákladů na vytápění, modernizaci oken, snížení orosení oken, nadměrné zahřívání místnosti, snížení hluku a mnoho dalšího.

 

Výměna skla  v původních oknech sníží i samotné rosení oken, které je častým úkazem nejen starých, ale také zcela nových oken. Tento jev vzniká kondenzací vodní páry, a to obvykle v nejchladnějším období roku. Při dosažení relativní vlhkosti 100%, kdy dochází, k již zmíněné kondenzaci, nastává tzv. rosný bod – ochlazený vzduch.

 

Jestli je izolace vašich oken zcela v pořádku vám umožní zjistit profesionální termovizní měření. Získáte tak veškeré potřebné informace včetně zaměření speciální termokamerou.

 

Díky stavebnímu poradenství a profesionálnímu měření termokamerou, budete moct řešit zateplení oken přímo na míru vašim potřebám. K tomu patří nejen samotná výměna skla, ale také seřízení oken, nahrazení těsnění, měření úniků tepla pomocí termokamery a mnoho dalšího.

 

Součástí kompletních služeb je i nezávazná kalkulace zdarma, díky které vám bude termovize cena známá předem a kompletní řešení se tak přizpůsobí nejen vašim potřebám, ale i možnostem.

 

Termovizní měření Praha je doporučené provádět v brzkých ranních hodinách, kdy není zkresleno slunečním zářením a podobně.

 

Společnost TOSPUR s.r.o. má velice dobré jméno u zákazníků z hlediska přístupu a plnění termínů. Z hlediska vyhodnocení skleněných výplní termovizní kamerou bylo taktéž vše v pořádku. Můžeme jenom doporučit.

Termosnímky provedené z venkovního prostředí:

 Termosnímek skleněné výplně okna. Zleva je vyměněné a vykazuje lepší izolační vlastnosti  než původní okno vpravo (stáří 10let).

 

Termosnímky pořízené zevnitř:

 

 Termosnímek skleněná výplň okna nová.             Výrazně lepší izolační vlastnosti.         

 

                 

Termosnímek skleněná výplň okna původní (10let). Poměrně chladné sklo, které způsobuje vnitřní nekomfort.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy