home Bydlení, Design, Interiér Jak vybrat biokrb

Jak vybrat biokrb

Pokud nebydlíte v rodinném domě s komínem, kde je možné umístit klasická krbová kamna nebo krbovou vložku, je nutné hledat alternativní řešení. A to existuje. Jedná se o velmi vyhledávaný biokrb , který je v posledních letech velmi oblíbený. Na čem stojí jeho princip? Je velmi jednoduchý, jelikož v tomto typu krbu dochází ke spalování čistého paliva, nejčastěji speciálního lihu, který je zárukou perfektního hoření bez spalin a dalších nežádoucích látek, které by bylo nutné odvádět. Jde tedy o čisté hoření. To může být spojeno nejenom s možností užít si příjemný pohled na mihotající-se plameny, ale je možné se u tohoto typu krbu také zahřát. A jak vybrat ten pravý? Podívejte se.

Podle způsobu umístění

Jelikož se jedná o celkem hojně poptávaný doplněk do interiéru, je více než jasné, že i nabídka je v současné době opravdu ohromující. Pokud chcete provést výběr biokrbu skutečně správně, je nutné se nejprve rozmyslet nad tím, kam ho umístit. Právě způsob umístění je to, co byste měli zohlednit v první chvíli. Pokud budeme konkrétnější, tak dnes lze vybírat ze dvou variant. Pokud máte dostatečně velký prostor ve svém interiéru, není žádným problémem s jeho umístěním na zem. V takovém případě by vás měly zajímat volně stojící biokrby. Pokud plánujete umístění klasické, které pověsíte na zeď, jsou to biokrby závěsné. Zde nezapomínejte také na to, že toto řešení je třeba využít i ve chvíli, kdy se rozhodnete krb přímo vsadit do prostoru vaší zdi a kolem dokola ho obezdít.

Podle velikosti

Dalším kritériem výběru by měla být rozhodně velikost biokrbu. Když začneme tímto klasickým parametrem, opět se musíme vrátit k tomu, na jaké místo ho chcete umístit. Pokud máte na zemi, nebo na stěně dostatek prostoru, rozhodně není špatnou volbou využít spíše větší řešení, díky kterému prostor nebude působit tak prázdně. U menších prostorů pochopitelně zvolíte menší rozměry biokrbu. Při výběru jeho velikosti ale nezapomeňte zohlednit také další parametry. Jedná se třeba o fakt, že větší biokrby se pochopitelně pyšní tím, že mají větší prostor k hoření . Díky tomu nabídnou nejenom větší množství plamenů, ale mohou nabídnout i mnohem více tepla. Pokud je i toto jedním z účelů koupě, nezapomeňte k tomu u volby velikosti přihlédnout.

Podle designu

Biokrby jsou pochopitelně zajímavým interiérovým doplňkem a proto je jedním z kroků výběru také to, že přihlédnete k jejich designu. Pokud se zaměříme na barvy, tak dnes dominuje celkem elegantní a velmi zajímavé černé provedení. Není ale jedinou možností, jelikož stejně tak si lze vybrat i řešení v bílé, nebo jiné barvě. Dále můžete zohlednit i celkové provedení s ohledem na to, jaký má biokrb svůj tvar, nebo i na to, jaké materiály dokáže kombinovat. Hitem jsou verze, které používají skleněné prvky. V rámci designu ale mohou hrát roli také různé drobnosti, jako například různé ozdobné kamínky, stejně jako to mohou být i imitace dřívek, které vypadají skutečně, jako kdyby vše reálně hořelo.

Pozor na bezpečnost

Co dodat na závěr? To, že v biokrbu hoří skutečný oheň, což může být zcela pochopitelně spojeno s celou řadou různých rizik. Proto by mělo být jedno z hlavních kritérií samotného výběru přirozeně to, že by krb měl nabídnout bezpečnost a svůj bezproblémový provoz, který nebude nijak ohrožovat vás, nebo dokonce místo, kde bydlíte. Aby bylo právě toto splněno, pochopitelně je dobré poohlédnout se jak u kvalitních prodejců, tak je dobré poohlédnout se u kvalitních výrobců. Mnoho produktů, které lákají na velmi nízkou cenu mohou mít jeden klíčový problém. A tím je pochopitelně právě jejich celková nebezpečnost. U osvědčených společností si můžete být jisti celou řadou testů, stejně jako různých certifikátů.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář