- Reklama -magazín

Jak vybrat televizi?

Mohlo by Vás zajímat

Koupě nového televizoru je většinou vzrušující událostí, na kterou se většina lidí těší, ovšem nadšení může opadnout v momentě, kdy nastane otázka jakou. Na trhu je v současnosti taková záplava modelů všech možných značek, a tak skutečně není snadné si vybrat tu správnou, když jediné kritérium je u mnohých pouze velikost obrazovky. Dnešní článek by vám měl být takovým prvním rádcem, jak vybrat televizi, jež bude pro vás ta pravá, tak se pusťte do čtení…

Největší neznamená nejlepší

Jak už jsme zmínili, mnoho spotřebitelů má hlavní kritérium pro výběr nového televizoru zaměřené na velikost. Pokud budete ale sedět od televize s uhlopříčkou přes metr a půl sotva metr daleko, pak si zážitek z velké obrazovky zřejmě budete užívat tak maximálně polovinu průměrně dlouhého filmu. Velmi pravděpodobně vás totiž začnou bolet oči a následně i hlava, protože budete jednoduše sedět příliš blízko. Zvažte proto velmi dobře, jak velkou televizi si pořídíte, případě si nechte poradit u odborníků, ať později nelitujete.

Nejdražší je nejlepší?

Zde se dostáváme k dalšímu omylu, který při nákupu televize může nastat a také nastává relativně často. Nerozumím-li něčemu, koupím si to nejdražší a spoléhám na to, že za kvalitu si zaplatím někdy i násobně vyšší cenou. Nenechte se napálit a raději si projděte recenze na televize, které máte v užším výběru. Možná budete překvapeni až narazíte na méně známé značky s dobrými recenzemi, srovnatelnou technologií, ale výrazně nižší cenou.

Smart TV pro každého?

Dnešní trendy vybízejí ke koupi smart televizí a telefonů, ovšem je jen na vás, abyste pečlivě zvážili, zda patříte do kategorie zákazníků, kteří budou takové funkce skutečně využívat. Sledujete televizi často a vyhledáváte možnost sledování on-line kanálů a aplikací? Pak pro vás určitě bude smart TV správná volba. Ovšem jste-li spíše zatvrzelým knihomolem a televizi zapínáte sotva na večerní zpravodajství, pak určitě raději kupte levnější model klasické televize a v případě potřeby přes HDMI kabel připojte svůj PC. Totéž platí u dalších vymožeností jako je 4K a podobné další vylepšení, které značně navyšují cenu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy