- Reklama -magazín

Spánek na zemi: Trend, nebo dobrá volba?

Mohlo by Vás zajímat

O paleo dietě jste již možná četli. Ale co paleo spaní? Nejde o nic jiného než o spánek na podlaze, tedy návrat ke kořenům. Je to dobrý nápad, nebo naprosto zbytečný experiment? A jak se k tomu staví odborníci?

Příznivci spaní na zemi spí na karimatkách, dekách, kobercích i holých podlahách. Jakkoliv ve vás tato představa budí pocit diskomfortu, údajně jde jen o nezvyk, který se poměrně rychle vytratí. Odměnou by mělo být pevné zdraví – v praxi lepší fungování krevního oběhu, vymizení krátkodobých i chronických bolestí, stejně jako hlubší a kvalitnější spánek.

Zastánci spaní na zemi tvrdí, že počáteční negativní hodnocení je pouze přechodné. Za špatné pocity podle nich mohou špatný každodenní postoj a nezdravá tělesná struktura. Kdo však vytrvá a nemění často polohy, brzy si na tvrdou zem zvykne.

Lékaři se na spánek na zemi dívají spíše skrz prsty. Podle nich totiž univerzální „správná“ poloha neexistuje a lidé by měli usínat takovým způsobem, jaký je pro ně nejpohodlnější. Zároveň straší rizikem negativního dopadu na tlakové body a možností vzniku bolestí.

Odborníci upozorňují, že se u země drží více špíny, což je důvod, proč byla zkonstruována postel. V dobách dávno minulých si lidé navíc nemohli dovolit žít pohodlně – stala by se z nich večeře. Dnešní doba je ovšem úplně jiná, a tak je otázkou, zda je návrat ke spánku na zemi skutečně dobrým krokem.

Nejlépe uděláte, když si to vyzkoušíte na vlastní kůži. Anebo si přečtěte, jak vybrat ideální postel a zůstaňte pěkně nad zemí.

 

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy