home Bydlení Mechová stěna či obraz jako originální přírodní dekorace

Mechová stěna či obraz jako originální přírodní dekorace

Líbí se vám přírodní styl bydlení a hledáte efektní dekorace do bytu, které dodají vašemu interiéru příjemnou atmosféru? Pak mechová stěna či mechový obraz jsou přesně tím pravým pro vás. Co si pod těmito pojmy představit a jak případně vypadá péče o takovéto přírodní dekorace, je tématem tohoto článku.

Mechová stěna aneb pusťte si přírodu domů

Přírodní styl bydlení je trendy nejen pro všechny příznivce přírody jako takové. Mít doma květiny není nic neobvyklého a mechový obraz či mechová stěna jsou vlastně jen takovou obdobou běžně pěstovaných květin v domácnosti. Zatímco mechový obraz může být obdobou obrazu běžného jen v přírodní a živé formě, mechová stěna může být velmi efektní součástí interiéru, kde může dobře posloužit jako příčka či částečná příčka, a významně tak zútulnit místnost, ve které bude umístěna.

Láká vás spíše menší formát mechové dekorace v již zmíněné formě obrazu? Pak můžete vybírat z nejrůznějších tvarů a velikostí, přesně dle vašich prostorových možností a preferencí. I mechové dekorace v květináčích a jiných nádobách mohou být příjemným oživením interiéru. Zároveň je můžete využít jako originální dárek pro milovníky přírody a všeho zeleného v jakékoliv podobě.

Zapomeňte na květináče a zalévání

Líbí se vám idea zelené oázy uprostřed vašeho bytu či domu, ale obáváte se náročné údržby? Na všechny podobné obavy můžete s klidem zapomenout. Obrazy i stěny jsou prakticky bezúdržbové, navzdory faktu, že se jedná o živý mech, není třeba jej zalévat. Mech je tzv. mumifikován, tedy speciálně ošetřen, aby vydržel a zachoval si barevnou stálost. Stačí, abyste jej měli v obvykle vlhké místnosti (40-60%) a v takových podmínkách je životnost v rozmezí pěti a sedmi let. K odstranění prachu lze použít fén s nejnižší intenzitou foukání bez teploty. Tedy skutečně maximum efektu za minimum péče.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář