- Reklama -magazín

Jak vymalovat pokoj?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Také se vám kvůli výmalby pokoje nechce volat profesionální firmu? Třeba to zvládnete úplně sami. Náš článek vám poradí, jak na to.

Výmalba vám zabere dva dny

Abyste vymalovali jeden pokoj, počítejte se dvěma dny práce. Profesionálové to sice zvládají v mnohem kratší době, ale netrénované ruce přeci jen potřebují trochu více času. Pokud vás čeká rekonstrukce koupelny, nebo si chystáte místnost pro nový nábytek na míru, vždy budete začínat stejně: odstraněním stávající malby.

Odstraňujeme tapety nebo starou malbu

Nejdříve se zbavíme stávající výmalby. Proč? Jednoduše proto, aby nám nová vrstva dobře držela. Máte-li v pokoji tapety nebo starou výmalbu, jako první budete celý povrch zdí namáčet válečkem nebo štětkou s velkou plochou. Čím? No přeci vodou s mycím prostředkem na nádobí. Povrch stěn se přirozeně odmastí. Nešetřete, čím více vody, tím rychleji půjde stará malba dolů.

Po namočení již stačí vzít obyčejnou špachtli a pustit se do odstranění výmalby. Vše dobře oloupejte a snažte se, abyste nepoškodili štuk. Odstranění staré výmalby prověří vaši schopnost dobře zakrýt nábytek i podlahové krytiny v místnosti, abyste je prací nepoškodili.

Penetrace

A je hotovo. Ze staré výmalby již nic nezbylo. Nyní je potřeba nanést na celou plochu zdí i stropu penetraci. Toto speciální lepidlo sjednotí povrch a nedovolí, aby se jeho části odlamovaly do prostoru. Penetrace by měla být součástí každé výmalby. Naneste ji ve dvou vrstvách, vždy přitom nechejte alespoň čtyři hodiny lepidlo na zdi zasychat.

Opravujeme stěny

Zdi i strop jsme možná během prací mírně poškodili. Proto bude potřeba je opět zarovnat do roviny. K tomu vám bude stačit obyčejný zednický tmel. Při poškození většího rozsahu natáhněte raději znovu štuk. Po zaschnutí povrch přebruste do hladka. A můžete malovat!

Hurá na výmalbu!

Nyní už jen stačí otevřít barvu a pomocí válečku nanášet vrstvu výmalby. Začínejte u horního rohu místnosti, postupujte pomalu směrem dolů.

Zvládli jste to i bez odborné pomoci.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy