- Reklama -magazín

Regresní terapie vám pomůže zbavit se strachu, depresí a úzkosti

Mohlo by Vás zajímat

Deprese, úzkosti, nejrůznější strachy či fobie jsou stále častějším problémem pro mnoho lidí. Obzvláště v současnosti, po dlouhé době nucené izolace způsobené epidemií Covidu, se počet pacientů s těmito duševními problémy stále zvyšuje. Pokud trpíte například trvalým bezdůvodným strachem či úzkostí, popřípadě se nedokážete radovat a trpíte depresemi, měli byste vyhledat pomoc. Mnoho lidí tyto problémy bohužel před svým okolím zamlčuje, z obavy, že by byli stigmatizováni nebo museli brát léky. Pokud se však psychické potíže neléčí včas, mohou se časem zhoršovat a léčba je poté náročnější.

Od psychických potíží vám pomůže regresní terapie

Psychické potíže však není nutné léčit pouze pomocí medikace. Stejnou, často i lepší účinnost mají také další metody, například regresní terapie, odborně nazývaná hlubinná abreaktivní psychoterapie. Regresní terapie se zaměřuje na události z minulosti a na to, jak ovlivňují naše chování v současnosti. Může jít o různá psychická traumata, která se nám stala například v dětství, i taková, na která si zdánlivě vůbec nepamatujeme.

Co je regresní terapie?

Hlubinná abreaktivní psychoterapie neboli regresní terapie se odehrává při plném vědomí klienta. Terapeut přivede pacienta do jeho vlastní minulosti a pomůže mu odhalit vzpomínky, které jeho podvědomí potlačilo, jelikož jeho mysl nebyla ještě připravena je zpracovat. Díky regresní terapii získáte přístup ke své vlastní zapomenuté minulosti a díky ní se zbavíte psychických problémů, které vás sužují v současnosti.

Během regrese prožívá pacient opět svá emoční traumata, což mu pomůže k uvolnění negativních emocí nebo předsudků, které se vytvořily během určitých nepříjemných zážitků v minulosti. Jakmile poznáte, z čeho vaše deprese či fobie pramení, je mnohem snazší se jich zbavit.

Trpíte-li depresí, úzkostí nebo jinými psychickými problémy, navštivte náš web www.prochazkazivotem.cz, kde se dozvíte více o regresní terapii.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy