- Reklama -magazín

Jak zabavit roční dítě doma?

Mohlo by Vás zajímat

Chladné počasí, jedna karanténa střídá druhou a v tom horším případě dítko marodí a vy marně vymýšlíte, čím jej stále dokola zabavit. To je asi běžný scénář, který se každý rok opakuje a nyní je ještě umocněn pandemií. Nezoufejte si a přečtěte si, jak vaše děti zabavit v prostředí domova. Někdy máte totiž řešení doslova na dosah, ale v důsledku únavy a někdy i jisté míry stereotypu už jej nevidíte.

Když je potřeba je unavit – odrážedlo pomůže i doma

Pokud to rozměry vašeho obydlí dovolí a vy hledáte způsob, jak dítě připravit o přebytečnou energii, nebojte se zkusit použít odrážedlo i v domácím prostředí. Existují taková, která vám nepoškrábou podlahu a dítko na takovém stroji bez problémů zabavíte i na dlouhé hodiny. Můžete vymyslet různé dráhy s úkoly příhodné věku dítěte. U ročního dítka to mohou být třeba stanoviště s různými vkládačkami, puzzle či stavbou z kostek, pro starší pak můžete vymyslet už něco více sofistikovaného. Kreslení, modelování, větší puzzle, najít dané zvířátko apod.

Interaktivní hračky pro děti jako sázka na jistotu

Televize běžící stále dokola, to je něco čemu se snažíte raději vyhnout? Pak právě pro vás jsou ideálním řešením interaktivní hračky pro děti. Na trhu je jich skutečně nemalý výběr a tak můžete zvolit přesně takovou, která bude odpovídat věku i naturelu vašeho dítěte. Pro zhruba roční děti jsou ideální nejrůznější vkládačky, hudební interaktivní hry či nástroje, ale také třeba učící věže. Všechny tyto hračky rozvíjí nejen dětskou fantazii, ale také jemnou motoriku, která je pro správný vývoj dítěte zcela zásadní.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy