- Reklama -magazín

Nemovitost na bydlení anebo investici

Mohlo by Vás zajímat

Měsíční výdaje za nájem jsou nespornou zátěží pro finanční rozpočet celé domácnosti. Vlastní bydlení má tak nejen výhodu pro každého, kdo chce platit jen za své, ale také pro ty, kteří hledají jistotu v bydlení. Mít nemovitost pro osobní užití je jedna věc, investování do nemovitostí je věc druhá.

Pro koho jsou investice do nemovitostí vhodné?

Investovat finance je možné několika způsoby – akcie, ETF, kryptoměny, zlato, dluhopisy, apod. Investice do nemovitostí bývají další možností, které jsou v posledních letech dost oblíbené. Při investování do nemovitostí máte jistotou stabilitu, i přesto bývá návratnost investice do nemovitosti dlouhodobá.

Nemovitosti jsou většinou financovány formou hypotéky, komplikace bývají pro začínající investory u více hypoték najednou. Někteří investují do nemovitostí, aby je posléze opět prodali za vyšší ceny, jiní dávají přednost investicím do bytů, které budou následně pronajímat. Tyto byty se vyplatí nejvíce ve větších městech, kde hledají bydlení nejen rodiny.

S každou investicí do nemovitosti musí být kvalitně zpracována kupní smlouva na nemovitost. Investování do nemovitostí bývá pro ty, kteří chtějí postupně zvyšovat svůj pravidelný příjem, není vhodná pro osoby, kteří chtějí ihned zbohatnout.

Kdy je vhodné investovat do nemovitostí?

Jestliže se rozhodnete investovat do nemovitostí, udělejte to raději dříve než později. V dlouhodobém měřítku ceny nemovitostí neklesají. Navíc podmínky pro hypotéky lze očekávat pro další roky komplikovanější.

Převody nemovitosti na jiné osoby

Darování nemovitosti mezi manžely je složitější. Není možné darovat nemovitost, která byla nabyta v době manželství, neboť v té chvíli jsou oba manželé majitelé. Výjimku tvoří předmanželská smlouva. Je-li nemovitost nabyta před uzavřením sňatku, poté je možné ji darovat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy