- Reklama -magazín

Vřesy a vřesovce pro ještě barevnější podzim na zahradě i balkoně

Mohlo by Vás zajímat

Léto pomalu končí, není ale třeba si zoufat, blíží se podzim – nejbarevnější část roku. V zahradách i parcích začíná pomalu žloutnout listí a vše tak nějak odkvétá. Pokud chcete, aby vaše zahrada nebo i balkon zářily barvami o něco déle, kupte si vřesy či vřesovce.

vřesy - záhonek malýTato bylina nabízí širokou škálu barev a na zahradě i v truhlíku vypadá doslova úžasně. Můžete ladit mnoho odstínů růžové spolu s bílou a fialovou nebo sáhnout i k divočejším barvám, které jsou letos v nabídce. Třeba právě vás osloví křiklavě oranžová nebo zářivě modrá či svítivě zelená. Ať už takový či jiný, rozhodně dodá zahradě šmrnc  prodlouží čas, kdy se vám bude na terase a balkonu příjemně sedět a koukat na tu nádheru.

Vřesy jsou velmi nenáročné rostliny, nemusíte se tak bát, že byste péči o ne nezvládli, pokud nejste zrovna zkušený zahradník. Jediné na co jsou citlivé je přesazování, proto se předem rozhodněte pro místo, které vřesu ponecháte po celou dobu jeho života (při správné péči to může být až patnáct let), dále je nutné zvolit dostatečně slunné místo, vřes se vám pak odmění skutečně výraznými barvami. Poslední věci, na kterou musíte dbát, je přiměřená zálivka. Vřes zalévejte málo a pokud jej budete sázet do truhlíku rozhodně nezapomeňte na drenáž. Pokud budou rosliny v příliš mokré půdě, může je to až zahubit.

vřesy - truhlíkPokud budete chtít na své zahradě vytvořit záhony plné vřesů a vřesovců, nemusíte utratit za jednotlivé rosliny tisíce korun, ale můžete si je sami namnožit. Stačí, když odkvetou, posbírat semínka, která z rostlinky opadají na připravenou zahradní textilii a příští rok na jaře jednoduše semínka zasadíte. Vřesy vypadají velmi efektně v kombinaci s jehličnany, u kterých nádherně vyniknou jejich pestré barvy a vzhledem k tomu, že jehličnany neopadají, se můžete s takového pohledu těšit opravdu dlouho. Další vhodnou kombinací je potom ta s okrasnými trávami, kterým se budeme věnovat v některém z dalších článků.

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy