home Bydlení, Design, Interiér, Rekonstrukce Jaké jsou ekologické podlahy?

Jaké jsou ekologické podlahy?

Jedním ze znaků moderní domácnosti je ohleduplnost vůči životnímu prostředí a naší planetě. Nejen, že se tak volí návrat k přírodě v podobě využívání přírodních materiálů, ale také se hledí na to, jak jednotlivé kusy nábytku a také podlah vznikají a zda je výroba maximálně šetrná k přírodě. Proto jsme pro vás sepsali podlahové krytiny, které jsou ekologické. Pokračujte ve čtení.

V současné době je na trhu už téměř běžně k sehnání ekologická alternativa klasických podlahových krytiny jsou vinylové podlahy, koberce nebo PVC podlahy. Výrobci se orientují na výrobu podlahovin bez obsahu PVC, změkčovadel a rozpouštědel. Které podlahy jsou ty nejvíc ekologické? Tady jich pár je.

 

Ekologické laminátové podlahy Logoclic

Už jste slyšeli o laminátových podlahách, které jsou z 90 % ze dřeva, tedy obnovitelné suroviny? Laminátové podlahy Logoclic se navíc vyrábějí ze zbytkového dřeva, které vzniká v lese při jeho běžné a pravidelné údržbě.

Logoclic se vyrábí:

  • s nízkými emisemi
  • bez pesticidů
  • bez škodlivých těžkých kovů.

 

Alergici mohou volně dýchat

Pro podlahy Logoclic je typická jejich robustnost a trvanlivost, díky čemuž také dochází k šetření zdrojů. Typická je pro tyto podlahy také jejich uzavřenost povrchu, tudíž neposkytují živnou půdu pro mikroorganismy, která způsobují alergie a jejich reakce.

 

Rychle rostoucí bambus

O bambusu se ví, že je pevný, poměrně levný, není náročný na údržbu a hlavně je rychlo obnovitelný. Bambus roste velmi rychle a tak se jedná o ekologický materiál, který je vhodný i na výrobu podlahových krytin. Ovšem pozor.

Neplatí, že každá bambusová podlaha je ekologická. Je potřeba si ohlídat jednu zásadní věc, a to obsah formaldehydu. Formaldehyd se nejčastěji objevuje v lepidle, kterými jsou jednotlivé kusy spojovány. Proto je ideálním řešením požádat výrobce nebo prodejce bambusové podlahy o osvědčení.

Ve většině případech platí, že pokud je bambusová podlaha příliš lákavě levná, pak je to většinou známka toho, že se jedná o nekvalitní podlahu, který bude formaldehyd a další škodlivé látky obsahovat.

 

Slyšeli jste o dřevěných recyklovaných podlahách?

Recyklovaná dřevěná podlaha patří k nejekologičtějším podlahovým krytinám. Jedná se o recyklované a rozemleté dřevo, která má nízkou ekologickou bilanci a navíc nabízí jedinečný vzhled a dokáže tak z každé místnosti udělat originální prostor.

Recyklované dřevo má své specifické vlastnosti jako jsou díry po hřebech nebo praskliny, které mu dodávají na autenticitě. Recyklované dřevěné podlahy se navíc prodávají v netradičních šířích než podlahy z nového dřeva. Ale každý kdo se rozhodně pro takovou dřevěnou podlahu se okamžitě zamiluje do její textury, kterou žádné jiné podlahy nenabídnou.

Teplý a hřejivý korek

Korek se mezi ekologické materiály řadí díky tomu, že se získává z vnějších vrstev korkového dubu. Protože je korek přírodní materiál je dostupný k obrovské škále barev a vzorů. Na podlahu je ideální pro jeho měkkost, hřejivost a pružnost.

Korkové podlahy tak chrání nejen naše chodila, za to může měkkost a hřejivost, ale také na nich nevznikají nevzhledné důlky a otlačeniny. Korek se díky své pružnosti do 24 hodin vrací svého původního tvaru. Můžete tak nábytek stěhovat každý rok nebo házet s nádobím v kuchyni jak potřebujete. Prodávají se jak pro celoplošné lepení tak i ve formě plovoucí podlahy

LivingHome on Facebook
  • 4
    Shares

Napsat komentář