home Bydlení, Design, Interiér Moderní a designové krby jako klenot interiéru

Moderní a designové krby jako klenot interiéru

Krby jsou v posledních letech jednoznačně v popředí zájmu. Nejen pro svou schopnost vytápění, ale mnohdy spíše z estetických důvodů. Pohled do ohně je podobně uklidňující jako pohled na rozbouřenou hladinu moře, a tak si je lidé často pořizují pro navození té správné domácí a pohodové atmosféry. I v této oblasti bydlení se ale módní trendy mění a vyvíjejí. Tam kde dříve stačily klasické krby nebo teplovodní krbové vložky, které dokázaly zajistit vytápění celého domu, dnes klienti očekávají víc. Nejde jen o funkčnost, jde zejména o design. Jaké jsou moderní krby současnosti a jak dokáží proměnit běžný interiér, vám poodhalí dnešní článek doplněný o inspirativní fotografie.

 I takovou podobu mohou mít moderní krby

Možná by vás ani nenapadlo, co vše je možné. Krby dnes visí ze stropu, vévodí stěně, na které jsou jen tak připevněné, aniž by bylo zřejmé, kde ústí vstup do komínu. Další mají podobu otevřeného ohniště, a dominují tak celé místnosti. Zdá se, že nic není nemožné. Krbová kamna už rozhodně nemusí stát jen nudně v koutě. Vznikl vám nevyužitý prostor u schodů, hned vedle komínu? Proč neumístit pěkný designový krb právě sem? Vstupní hala tak získá nesmírné kouzlo, a stane se rázem velkou konkurencí pro samotný obývací pokoj.

 

Moderní neznamená nefunkční

Pokud byste rádi do svého interiéru pěkný designový kousek v podobě moderního krbu, ale nechcete rezignovat na možnost vytápění, pak se nemusíte obávat. Většinou se jedná o plně funkční krbová kamna na peletky či jiný druh topiva. Moderní design neubírá funkční vlastnosti. Vždy si ale ověřte parametry vámi vybraného modelu s ohledem na velikost místnosti, kterou byste rádi prostřednictvím krbu vytápěli. U závěsných krbu řešte hlavně možnost instalace vzhledem ke konstrukci a umístění komínu ve vašem domě. Jeden z předních odborníků, na krby, firma Topsys Praha, spol. s r.o. uvádí, že konzultace před koupí je základ. Zákazník si někdy vybere krb, který technicky nelze do jeho domu umístit. Navštívit showroom prodejce v tomto případě není od věci, krby si tak můžete prohlédnout v reálu a rovnou se informovat, zda je realizace vámi vybraného modelu u vás vůbec možná.

LivingHome on Facebook
  • 3
    Shares

One thought on “Moderní a designové krby jako klenot interiéru

Napsat komentář