- Reklama -magazín

Jaké jsou trendy v oblasti zdravého spaní?

Mohlo by Vás zajímat

Asi je zcela zbytečné poukazovat na to, jak důležitý je kvalitní spánek pro celkové zdraví každého člověka. Ovšem pravdou je, že mnozí začnou řešit otázku zdravého spaní až ve chvíli, kdy začnou mít vážnější zdravotní problémy, a to může být již pozdě. Náprava dlouhodobých problémů se zády pak může trvat dlouhé měsíce, někdy i roky. Na co se tedy zaměřit, když pořizujete novou postel a proč je důležité začít už u výběru dětské postele si povíme v dnešním článku.

Nepodceňujte výběr dětské postele

Rodiče často vybírají méně kvalitní postel a matrace pro své malé děti. Dělají to v domnění, že malé děti svou nízkou hmotností nepotřebují nikterak kvalitní lůžko, opak je ale pravdou. Právě pro správný vývoj páteře a jejího držení je zdravé spaní velmi zásadní. Vybírejte tedy pečlivě nejen postel, ale také rošt a matraci i pro své nejmenší. Nezáleží na tom, zda preferujte postele s úložným prostorem či se skluzavkou, hlavní je kvalita provedení. Kostra, tedy rám postele musí být dostatečně bytelný a rošt musí odpovídat druhu matrace, kterou na něj umístíte. To platí nejen u dětské postele, ale samozřejmě u jakékoliv jiné.

Postele z masivu se vyplácí

Při výběru lůžka pro každodenní spaní se určitě nesnažte ušetřit. Myslete na to, že postel musí vydržet určitou zátěž a pro kvalitní spánek je důležité, aby byl rám postele dostatečně pevný, jak už bylo zmíněno. Postele z masivu bývají nejen pevné, ale svým designem také nadčasové, takže jsou často jasnou volbou.

Rošt a matrace, na nich záleží nejvíce

Určitě je důležitý pevný rám postele jako takové, jak se vám ale bude nakonec spát, to záleží hlavně na roštu a matraci. Pokud se rozhodnete pro klasický laťový rošt, pak tomu musíte přizpůsobit výběr matrace, ta by neměla být příliš tvrdá, protože rošt v tomto případě nemůže její funkce dobře doplňovat. Naopak u roštu lamelového je třeba mít na mysli, že příliš měkká matrace doplněná o tento druh roštu snadno udělá z vaší postele pomyslnou trampolínu. Vždy proto vybírejte s ohledem na vaše zdravotní problémy a také fyzické rozměry. Z velmi měkkého lůžka budou starší lidé těžko vstávat, ale příliš tvrdé zase nebude prospívat jejich kloubům. Zdá se vám to jako věda? Nezoufejte, stačí si matraci i s celou postelí jednoduše vyzkoušet na vlastní tělo, a pak uvidíte, která bude vyhovovat právě vám.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy