- Reklama -magazín

Zatočte s vlhkostí jednou pro vždy

Mohlo by Vás zajímat

S vlhkostí se setkáváme u starých domů i novostaveb. Proto existuje celá řada řešení, jak se vlhkosti zbavit.  Některá opatření jsou jen dočasná, jiná pak trvalá. Spolu s příchodem nových technologií přichází i nové způsoby, které jsou šetrné ke zdivu nebo jsou méně finančně či časově náročná. Jak se zbavit vlhkosti jednou pro vždy? To se dočtete v našem článku.

Vlhkost má různé příčiny

Vlhkost není nikdy způsobena jen jednou příčinou. Většinou se jedná o více faktorů. Mezi nejčastější patří nevyhovující střešní krytiny, hydroizolace, prasklé potrubí, vadná kanalizace, nefunkční okapy nebo špatně těsnící okna apod.

Pokud se začne vlhkost projevovat v podobě rosících se oken, mokrých map na zdech, nevzhledných skvrnách, nebo pomalu se ničícím nábytkem je načase začít to řešit. Nabízí se celá řada možností. Dobré je vždy přizvat zkušené odborníky.

Začněte s větráním

Větrání je základ. V každé domácnosti by se mělo pravidelně větrat, a to i v zimním období. Pravidelná výměna vzduchu zajistí optimální vlhkost v bytě a zároveň bude v domě čerstvý vzduch, který zabraňuje bolestem hlavy, únavě a napomáhá lépe dýchat.

Zkuste to s vysoušečem

Vysoušeče a odvlhčovače jsou pomocníky, kteří dokáží vysušit a odvlhčit zdivo a také snížit nadměrnou vlhkost vzduchu. Jaký je rozdíl mezi vysoušečem a odvlhčovačem? Odvlhčovače snižují nadměrnou vlhkost a vysoušeče udržují nastavenou vlhkost a zabraňují kondenzaci par.

Každá půjčovna vysoušečů nabízí:

  • kondenzační odvlhčovače,
  • adsorbční odvlhčovače,
  • horkovzdušné vysoušeče,
  • infrapanely a topné panely,
  • mikrovlnné vysouśení zdiva,
  • elektroosmóza.

Tradiční podřezání zdiva

Tento způsob vysoušení zdiva je velmi efektivní a není nijak finančně náročný. Je ovšem důležité zjistit, zda je tato varianta pro dům vhodná. Musí se zjistit, jestli by se podřezáním nenarušila statika objektu. Je tak dobré si alespoň na konzultaci pozvat odborníky.

Odborníci mají za úkol objekt důkladně prozkoumat, odhalit příčinu vzniku vlhkosti a navrhnout optimální řešení. Zároveň odborník doporučí, zda postačí podřezání nebo bude potřeba dalších úprav jako je výměna podlah nebo netěsnících oken.

Dvě metody podřezání zdiva

Na podřezání zdiva se dají použít dvě metody. První metodou je použít řetězovou pilu. Při této metodě se postupuje následovně:

  • odstraní se omítka v místech řezu
  • samotné řezání zdiva
  • vyplnění vzniklé spáry izolačním materiálem – polyetylenová fólie
  • vše se zacelí cementem

Druhá metoda vysoušení vlhkého zdiva používá diamantové lano. Výhodou této metody je, že diamantové lano je možné využít na jakýkoliv materiál. Pří této metodě se nejprve vyvrtají otvory, těmi se diamantové lano provleče a pak se protne zeď v celé její šířce. Na závěr se vzniklé díry vyplní cementovou směsí.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy