home Zahrada Jaké jsou výhody a nevýhody pokládky dlažby na terče?

Jaké jsou výhody a nevýhody pokládky dlažby na terče?

Jestliže hledáte rychlý a jednoduchý způsob, jak položit dlažbu na terase, ploché střeše či balkóně, zkuste se poohlédnout po alternativě k betonu a zbytečně si nepřidělávat práci. Současný trh se stavebninami nabízí celou řadu možností, jak efektivně provést pokládku venkovní dlažby a neušpinit při tom ani zednickou lžíci.

Suchá výstavba šetří čas i materiál…

Využijte pro pokládku dlažby na terasu či balkón terče pod dlažbu. Jejich rozložení a následné pokrytí dlažbou zvládne i laik. Ohromnou výhodou tohoto suchého stavebního systému je kromě jednoduchosti i významná rychlost prací oproti pokládce dlažby do betonu. Zmínit je potřeba také nízkou hmotnost, která je podstatná zejména při pokládání dlažby na nosné konstrukce s nižší zátěžnou kapacitou.

…a má velké množství dalších výhod

K výhodám dlažby na terčích patří nejen rychlá montáž a nízká hmotnost, ale i okamžitě pochozí dlažba. Zatímco při pokládce do betonu musíte několik dní čekat na vytvrdnutí, po dlažbě na terčích se můžete procházet ihned po položení. Výškově stavitelné terče jsou vhodné zejména pro pokládku velkoformátové dlažby větší síly. Přesto mezi jednotlivými dlaždicemi vzniknou spáry, které někomu sice nemusí vyhovovat, ale je zároveň možné je perfektně využít pro odvod vody z povrchu podlahy, která díky tomu může zůstat dokonale rovná a není nutno ji spádovat. Podmínkou ovšem je vytvoření robustní vyspádované hydroizolační vrstvy podkladu. Vzniklá vzduchová mezera může kromě odvodu dešťové vody sloužit i jako prostor pro vedení instalací uložených v chráničkách.

Výšku terče lze změnit i při již položené dlažbě

Při pokládce především velkoformátové dlažby může docházet vlivem nerovnosti povrchu k nepříjemnému houpání či praskání dlažby. To lze jednoduše kompenzovat změnou vysunutí terčů pod dlažbu, které jsou výškově stavitelné a jejichž polohu je možno upravovat i při již položené dlažbě.  

LivingHome on Facebook

Napsat komentář