- Reklama -magazín

Řezače spár RZ – údržba stroje, aby dlouho vydržel

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Řezače spár RZ jsou nepostradatelným pomocníkem při řezání jakýchkoliv betonových nebo živičných povrchů – při práci na silnicích, dálnicích, před zahájením výkopových prací nebo při řezání stavebních materiálů. Při častém používání dostává stroj pravidelně zabrat, a tak je důležité se o něj dobře starat a pravidelně ho udržovat. Zabráníte tak jak zničení, tak i případné nehodě nebo poruše stroje.

Prevence je základ

Tak jako u všeho, i u používání řezače spár RZ je důležité myslet na pravidelnou údržbu a kontrolu zařízení – jen tak si zaručíte stabilní a bezpečný chod stroje. Doporučuje se pravidelně kontrolovat technický stav řezače spár RZ a obezřetní byste měli být především v případě ochranných prvků a ovládacích funkcí. V případě, že objevíte jakoukoliv nesrovnalost – měli byste příčinu ihned odstranit. Pamatujte na to, že servisní práce na stroji by měla provádět vždy kvalifikovaná osoba.

Jak problémy odstranit

Při malých opravách, které provádíte sami, dbejte vždy na bezpečnost práce a pracujte jen s přístrojem, který má vypnutý motor. Pokud už motor musíte nastartovat z důvodu vyzkoušení funkčnosti nebo při jiném úkonu, buďte maximálně opatrní. Při opravách byste měli vždy používat jen originální náhradní díly, které jsou určeny daným výrobcem. Pokud si nejste čímkoliv jistí, zavolejte si raději na pomoc kvalifikovaného servisního pracovníka.

Správný provoz stroje

Obsluha řezačů spár RZ by měla vždy dbát na bezpečnostní a provozní pokyny. Dávat si pozor byste měli zejména na těsnost uzávěru nádrže na pohonné látky, na neobvyklé zvuky při práci se strojem nebo případně na vycházející kouř ze zařízení, v případě, že se v bezprostřední blízkosti nenachází nějaký hořlavý zdroj. V případě, že objevíte jakoukoliv závadu, ukončete ihned práci a zajistěte prohlídku a případnou opravdu řezače spár RZ.

Při dodržování všech pravidel si zajistíte jak bezpečnou práci, tak i dlouhou životnost vašeho řezače.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy