- Reklama -magazín

Jaký bazén bude na zahradu nejlepší?

Mohlo by Vás zajímat

Léto je v plném proudu a počasí nás láká ven. Hodnoty na teploměru nezastavitelně šplhají nahoru a i v našich podmínkách si užíváme tropy. Není se čemu divit, že nás to táhne k vodě, která je příslibem příjemného osvěžení. Ne všichni ale chtějí chodit na přeplněné koupaliště, kde je v tomto počasí doslova hlava na hlavě a raději dají přednost soukromému bazénu na zahradě. No jo, jenže jak si v pestré nabídce vybrat ten správný?!

Podle čeho vybírat bazén na zahradu?

 

Uvažujete nad tím, že si pořídíte vlastní bazén, ale nevíte si rady, který bude ten nejlepší? V tom případě je dobře, že si čtete tento článek. S výběrem bazénu vám rádi pomůžeme!

Nadzemní nebo do země?

 

Na samotném začátku si musíte ujasnit, jestli chcete bazén nad zem nebo do země. Bazény nadzemní jsou častější, nemusíte u nich kopat do země, maximálně bude potřeba trochu srovnat terén. Bazény do země sice představují náročnější investici – a to jak časovou, tak i investici času, ale na druhou stranu déle vydrží.

Nafukovací nebo pevný?

 

Jakmile si ujasníte, jestli investujete do bazénu do země nebo si koupíte klasiku v podobě nadzemního bazénu, měli byste se rozhodnout, jestli chcete bazén s nafukovacím kruhem, nebo bazén s pevnou konstrukcí. Bazény s nafukovacím kruhem jsou levnější a hodně oblíbené především pro svou rychlou instalaci – stačí nafouknout kruh, bazén se pak sám postaví napuštěním vody. Bazény s pevnou konstrukcí mají podobu silné plachty, která se instaluje do předem sestavené ocelové nebo hliníkové konstrukce. Tyto bazény jsou větší, ideální třeba i pro udělání několika temp.

Jaký vybrat tvar?

 

Při výběru bazénu je nutné ještě zvážit jeho tvar. Na trhu jsou bazény kulaté, bazény obdélníkové a oválné. Tato trojice je nejčastější. Kruhové bazény se nedoporučují těm, kteří si chtějí zaplavat. Standardem jsou bazény obdélníkové, snadno se i zastřešují. Oválné bazény vypadají pěkně po estetické stránce, můžete si v nich i zaplavat, v případě, kdy byste bazén chtěli zastřešit, bylo by to horší – jsou tu totiž nevyužité rohy, se kterými je potřeba počítat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy