- Reklama -magazín

Jaký vybrat odšťavňovač?

Mohlo by Vás zajímat

Patříte k těm, kteří o ovoci a zelenině ví, že by ji jíst měli, ale představa, že něco takového konzumují je bez přehánění děsí? Nebo se jen nedokážete donutit, abyste do sebe denní dávku vitaminů nějakým způsobem dostali? Možná právě proto jste začali uvažovat o tom, že si koupíte odšťavňovač, protože co se nesní, se může vypít 🙂 A skutečně jste na to asi přišli, tento šikovný kuchyňský přístroj může být dobrou alternativou. Zvláště pak nyní, v letním čase, kdy je většina ovoce i zeleniny dostupná za příznivé ceny a mnohé z nich si dokonce můžete vypěstovat i sami na zahrádce. Jak tedy vybrat ten správný typ odšťavňovače a na jakou finanční investici se zhruba připravit.

Tak v první řadě se nemusíte obávat, že byste za dobrý stroj museli dát celé jmění. Obecně asi u těchto přístrojů platí, že kupovat velmi levné se nevyplácí. Zejména proto, že mají krátkou provozní dobu, tedy po krátké době se motor začne přehřívat a je třeba dělat přestávky, aby nedošlo k jeho poškození. Připravte se tedy na výdaj kolem pěti až sedmi tisíc korun.

Teď se ale zaměříme na parametry, které jsou pro výběr správného odšťavňovače zásadní. Existují dva způsoby, jak šťávu z ovoce či zeleniny dostat a dle toho byste měli vybrat odšťavňovač. Pokud si přejte šťávu vodovou a budete zpracovávat zejména ovoce s velkým podílem šťávy jako jsou třeba citrusové plody či jablka, pak volte odstředivý. Ten otočnými noži ovoce nakrájí a následně přes síto protlačí odstředivou silou do odtokové nádoby. Oproti tomu šnekové odšťavňovače ovoce rozdrtí a vznikne hustá šťáva spíše tedy v dnešní době tolik oblíbené smoothie.

Svou pozornost zaměřte také na způsob čištění, některé přístroje jsou zbytečně překombinované a údržba je potom zbytečně časově náročná. Hlučnost je dalším z parametrů, které je dobré zvážit, tu ovšem výrobci často neuvádějí a tak je lepší si stroj vyzkoušet v obchodě. Na výběr je mnoho značek, v testech si obvykle dobře vedou výrobky Catler, Bosch a Philips, ale ani levnější značky jako je Sencor či Concept si nevedly špatně a svou cenou rozhodně mile překvapí.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy