- Reklama -magazín

Tapety forever

Mohlo by Vás zajímat

tapety fototapetaCo se vám vybaví při slovu tapeta? Vidíte panelákový byt pečlivě vytapetován tapetou ala niva, vše doplněné o parádní podhledy z polystyrenových kazet? Uf, to bychom neradi. Takhle už to dávno není, tedy být nemusí. Kašlete na nivu a trochu se odvažte. Každý pokoj může vypadat jinak a nebudete k tomu potřebovat nic víc než tapetu, lepidlo, štětec, pravítko, nůžky nebo perořízek a pak něco na uhlazení, třeba spodní část plochého mopu nebo smeták s kratším vlasem. A pak už hurá do toho.

A jakou, že máte vybrat? Nebojte se a rozhodně se neomezujte na jednobarevné kusy, to je asi lepší, snazší a hlavně i levnější takovou barvou vymalovat než se lepit s tapetou. Líbí se vám výrazné vzory a tapety do koupelnybojíte se, aby toho nebylo moc? Nemusíte vytapetovat všechny stěny, dokonce ani jednu celou stěnu, můžete tapetou pouze zvýraznit světlou sedačku tím, že vytapetujete přesně jen tu část, která je za sedačkou. Nebo třeba středový panel za televizí či kolem krbu apod. Pak se nemusíte bát ani tmavé, ani třeba velmi pestrých vzoru z květin.

Chcete svou ložnici proměnit v místo, kde se vám budou zdát ty nejkrásnější sny? Kupte si fototapetu dle vašeho vkusu. Milujete Itálii? Kupte si tu, na které se budete moci ztrácet v úzkých italských uličkách. Milujete přírodu? Pak proměňte svou ložnici ve sluncem prosvícený les. Vaše dcera nebo syn sní o cestě do některé ze světových metropolí? Udělejte jim Londýn či New York přímo v pokojíčku. Ušetříte za letenky 🙂

A nenechte se mýlit, tapetou můžete vylepšit třeba i koupelnu. S vlhkostí si poradí, to se bát nemusíte, jen dobře vyberte materiál tapety. Klasická papírová by se do koupelny nehodila. A pokud třeba toužíte po cihlovém či kamenném obkladu a bojíte se, že by je stěna neunesla nebo se vám ji nechce obkládat, pak koukněte na tapety se vzorem právě těchto materiálů. Mohou vypadat skutečně věrně a až vás omrzí, tak jednoduše strhnete a nalepíte jinou.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy