- Reklama -magazín

Jeden pokoj na dvě děti: jak ho zařídit?!

Mohlo by Vás zajímat

Zařízení dětského pokoje považuje spousta rodičů za příjemnou výzvu. Chtějí svému dítěti vytvořit příjemné a útulní zázemí, kde bude chtít trávit čas a kde se bude cítit dobře. Vybavit dětský pokojíček tak, aby splňoval pravidla bezpečnosti a zároveň dokázal dostát všem funkcím, které se od něho očekávají, může být mnohdy pořádný oříšek. Zvláště pak v případě, kdy do jednoho pokoje musíte vměstnat dvě děti…

Dvě děti = dvojnásobný problém?!

Kdo někdy zařizoval pokojíček pro dítko, ten nám jistě potvrdí, že je to činnost příjemná, avšak zároveň poněkud náročná. Natož pak vymyslet a uspořádat pokojík tak, aby dokázal plnohodnotně posloužit hned dvěma dětem. Ještě než začnete propadat panice nebo uvažovat nad řešením, že se vzdáte ložnice a budete spát na gauči v obýváku, aby mělo každé dítě svůj pokoj, zkuste si nejdříve přečíst naše tipy. Určitě se vám budou hodit.

Šetřete místo tam, kde se ušetřit dá

Úspora místa je v pokoji pro dvě děti základním pravidlem. Snažte se tedy spořit prostor všude tam, kde se alespoň trochu místa ušetřit dá. Hojně využívané jsou v takovém případě patrové postele, které na rozdíl od dvou samostatně stojících lůžek skutečně šetří cenné místo. Pokud nefandíte klasickým patrovkám, můžete se podívat po modernějších variantách, které kombinují dvě lůžka – určitě něco zajímavého objevíte.

Všechno musí být 2x

Pokud zařizujete jeden společný pokoj pro sourozence, pak pamatujte, že každé dítě musí mít svoje pohodlí. Samozřejmostí je vlastní lůžko, přes které zkrátka nejede vlak. To samé se ale týká psacího stolu či šatní skříně – i tady by mělo každé dítě mít to svoje. Předejdete tak hádkám a rozporům, které by vznikaly úplně zbytečně.

Kouzlo dětského pokojíčku

I když zařízení dětského pokoje pro dvě děti může vypadat technicky náročné, neměli byste zapomínat, že se stále jedná o dětský pokoj. A v tom vládnou veselé barvy, pestré tvary a nesmí chybět hračky. Myslete tedy na to, aby děti měly v pokojíčku vše, co potřebují, ale aby se jim v něm především líbilo.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy