- Reklama -magazín

Zajistěte dětem zdravé spaní

Mohlo by Vás zajímat

Chcete svým ratolestem dopřát kvalitní spánek, je třeba opatřit vhodnou postel a matraci. V opačném případě se totiž u dětí mohou objevit různé zdravotní potíže (např. bolest hlavy a zad, špatný vývoj páteře). Rovněž při odpočinku v neodpovídajících podmínkách dochází k narušení kvality spánku. Nevíte, jak zajistit dětem zdravé spaní? Máme pro vás několik užitečných rad a doporučení.

Čemu věnovat pozornost?

Zdravý občerstvující spánek ovlivňuje několik faktorů, které si postupně rozebereme. Samozřejmostí je postel a matrace v náležité kvalitě. To však není zdaleka vše. Zdravý spánek ovlivňuje např. teplota a další podmínky v místnosti, kde dítě ukládáte ke spánku.

Vzhled postele je až na druhém místě

Při výběru vhodné postele pro vaši ratolest, zohledněte věk dítěte. Podobně postupujte i při volbě matrace. Obecně platí, že byste při volbě postele měli upřednostnit kvalitní a funkční kousek před líbivým designem. Rošt má být pevný a stabilní kvůli správnému vývoji páteře. Pro děti do tří let zvolte dřevěnou postýlku s příčkami, stahovatelným bokem. Její výhoda spočívá zvláště v dobré cirkulaci vzduchu a je k dostání v rozměrech 60×120 cm nebo 70×140 cm. Nezapomeňte ji zabezpečit ochrannými mantinely. Předškolákovi pořiďte postel dlouhou alespoň 160 cm s šířkou 80 cm, která mu vydrží i po část školní docházky. Výška lůžka i s matrací by se měla pohybovat mezi 45 – 55 cm. Následně již kupte postel v dospělácké velikosti.

Na matraci nešetřete!

Rozhodně se nevyplatí na dětské matraci šetřit. Zapomeňte tedy na molitanové matrace, které patří k nejlevnějším. Nevhodná matrace je totiž značně riziková. Její používání může u dítěte vést ke špatnému vývoji páteře. Rovněž její prodyšnost není dostatečná. Dětem se nedoporučují ani latexové a kokosové matrace, a to kvůli riziku případných alergií. Matrace do dětské postele má být antibakteriální a hypoalergenní. V ideálním případě je vyrobena ze studené pěny (HR) o střední tvrdosti. Její potah má být snímatelný a pratelný.

Ideální podmínky pro spánek

Chcete-li zajistit zdravý a klidný spánek svému dítěti, vyvětrejte místnost před jeho uložením k spánku. Teplota v místnosti by se měla pohybovat kolem 18°C. Nezapomeňte ani na volbu pyžama a lůžkovin odpovídajících dané roční době. Dítěti nesmí být chladno ani horko.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy