home Bydlení, Zahrada Co ještě stihnout na zahradě před prvním sněhem?

Co ještě stihnout na zahradě před prvním sněhem?

Ani jste se nenadáli a z léta jste skočili rovnýma nohama do zimy? Teď se vás zmocnila panika při pomyšlení na blížící se první sníh? Nezoufejte, máme pro vás návod, jak rychle zachránit co se dá, za jeden víkend, bude-li vás na to více, tak možná za jedno odpoledne.

Hlavně pryč s listím nez-prijde-prvni-snih-telo

I když hrabání listí není jedna z nejoblíbenějších činností, kterých je na zahradě třeba, je skutečně zapotřebí. Pečlivě shrabte všechno listí, jinak by hrozilo, že rostliny pod ním budou zahnívat, a bude se tak tvořit plíseň. Jakákoliv houbová onemocnění pak mohou velmi negativně ovlivnit úrodu třeba u menších keřů jako je rybíz či angrešt, ale škodí všem rostlinám. Hrábě používejte raději takové, které mají hustší strukturu, méně se nadřete a výsledek bude mnohem lepší.

Ochrana před mrazy

V našich podmínkách jsou velmi často chladné zimy bez větší sněhové přikrývky. I proto je dobré chránit rostliny i některé stromky před omrznutím. Úplně postačí, když ke každému kmínku ohrožené rostliny či stromku dáte pár větviček chvojí. Okrasné trávy potom dobře svažte do snopu, aby je případný nános sněhu nepolámal.

Pozor na led

Pokud máte venku jakékoliv nádoby, jako například květináče, ujistěte se, že jsou uskladněny dnem nahoru, pokud v nich zůstane voda, mráz je roztrhne. Projděte pozorně celou zahradu a okolí domu zkontrolujte, abyste nic nepřehlédli.

Truhlíky nezaklizet, ale ozdobit

Zbyly vám venku nějaké truhlíky, ve kterých pomalu umírají zbytky letniček? Vyhoďte polomrtvé sazenice a do hlíny zapíchejte pěkně chvojí a spolu s nějakými pěknými vánočními či zimními doplňky si vytvořte krásné a originální zimní truhlíky. Doplněné o venkovní osvětlení budou perlou vašeho domu i zahrady. Tak se nechte inspirovat a pošlete nám ty vaše na naše FB stránky.

LivingHome on Facebook