- Reklama -magazín

Stromečkové dilema

Mohlo by Vás zajímat

Také řešíte každý rok dilema, zda si koupit opět živý stromeček nebo zakoupit umělý, který vám vydrží mnoho let a ušetřit tak nejen peníze, ale i životní prostředí? Nu, ale ono to není úplně snamale-vanocni-stromky-vaza-vetvedné. Bylo totiž prokázáno, že životní prostředí mnohem více zatěžuje výroba umělých stromků než používání těch živých. A to vám měl tento článek pomoci se rozhodnout, říkáte si… Nezoufejte, máme pro vás přece pár tipů, jak na vánoční dilema vyzrát.

Možnost číslo jedna, stromek v květináči

Nádherná možnost,která se hodí i do menšího interiéru. Pěkný malý stromeček v květináči. Může to být samozřejmě i nějaký větší, jen je u něj potom menší pravděpodobnost, že se později na zahradě uchytí. Tato varianta živého stromku pojí hned dvě výhody v jednom. Nepřijdete o krásnou vůni jehličí a zároveň si nemusíte dělat výčitky, že škodíte přírodě.

Stromeček vyrobený

Nechcete riskovat, že by se živý stromek později neujal a dopadlo by to s ním podobně jako s těmi uříznutými? Pak je tu řešení v podobě pěkně nazdobené vázy plné chvojí z vašich oblíbených jehličnanů. I takovou bohatě plněnou vázu lze krásně nazdobit a s dostatkem čerstvé vody vám jehličí krásně vydrží. Jen se vyvarujte smrku, pokud chcete, aby vydržela váza krásná co možná nejdéle. Další variantou je stromek vyrobený z větví, které pevně drátem navážete na předem připravenou konstrukci. Toumale-vanocni-stromky-ve-vaze může být vlastně jakýkoliv kolík či silný drát upevněný třeba také v květináči nebo na jiném základu. Na středový kolík potom postupně navazujte jednotlivé větvě od největších až po nejmenší a vznikne vám krásný, originální, stromek.

A pak pěkně nazdobit

Stromkům sluší cokoliv, co se líbí jejich majitelům. Vybírejte tedy přesně podle toho, co se vám líbí. Někdo zvolí tradiční staročeské zdobení slaměnými ozdobami, jablky, šiškami a třeba i sušenými pomeranči, jiný vybere nejrůznější skleněné ozdůbky, jejichž výroba je kumšt a u nás je vyrábíme skutečně nádherné. I dřevěné ozdoby přicházejí opět do módy a takový stromeček se bude líbit každému. Nechte se inspirovat a udělejte si krásné Vánoce.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy