- Reklama -magazín

Vybíráme interiérové dveře

Mohlo by Vás zajímat

Zatímco výběru koberce, barvy pro výmalbu, nábytku nebo jiných dekorací věnujeme maximum pozornosti, interiérové dveře se nedočkají takového množství našeho zájmu, který by si zasloužily. Hodně lidí dveře v interiéru považuje za samozřejmost a jen málokoho napadne vybrat jejich design či povrchovou úpravu s ohledem na další vybavení místnosti. A to je škoda. Ačkoli jsou dveře možná na první pohled zanedbatelné, mají hodně co mluvit do celkového pojetí vašeho bydlení. A teď ruku na srdce: jaké dveře máte doma vy?

Vybíráte nové dveře? A víte, jak na to?

Jestliže jste se po dočtení předchozích řádků zahleděli na dveře u vás doma a s překvapením jste zjistili, že jejich provedení nevytváří harmonický celek s ostatním vybavením a uvažujete o jejich výměně, pak jste tady správně. I my jsme se zaměřili na základní rady při výběru nových interiérových dveří, které vám určitě přijdou vhod!

1.      Levé nebo pravé?

To je úplně první věc, ve které byste měli mít jasno. Možná si říkáte, že je to banalita – vždyť to přece každý musí vědět – ale divili byste se, kolik lidí se v tomto ohledu spletlo. Vážně. Jako jednoduché vodítkinterierove-dvere-telo-clankuo pro ujasnění, zda musíte koupit dveře pravé nebo levé, pro vás máme jednu pomůcku: postavte se před dveře tak, abyste je mohli otevřít směrem k vám. Pak se podívejte, u jaké ruky máte panty – pokud u levé ruky, jak se jedná o dveře levé a naopak.

1.      Jaký povrch?

Další důležitá otázka se týká povrchové úpravy interiérových dveří. Zmíníme nejčastější varianty, které jsou v současné době k mání: fólie, masiv, vysoký les, dřevo, dýha nebo HPL/CPL laminát. Každá varianta má svá pro a proti, přičemž o jejich výhodách vás nejlépe informují prodejci v konkrétním studiu. Nebojte se proto zeptat nebo si nechat poradit.

2.      Jaká výplň?

Ještě chvíli zůstaneme u technické stránky a podíváme se na výplň interiérových dveří. I tady je na výběr mezi několika druhy: děrovaná dřevotřísková deska, plná dřevotřísková deska nebo voština.

  • Voština: je tvořena z papíru formovaného do tvaru včelích pláství, velice oblíbená pro svou lehkost.
  • Děrovaná dřevotřísková deska: užívaná pro namáhané interiérové dveře, typická pro pevnější a mohutnější stavbu.
  • Plná dřevotřísková deska: nejdražší varianta využívaná u speciálních dveří, populární pro vysokou odolnost proti námaze a proražení.
LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy