- Reklama -magazín

Dentální hygiena se stále podceňuje

Mohlo by Vás zajímat

Od dětství jsme zvyklí na pravidelní zubní prohlídky, s věkem je někteří trochu zanedbávají, jiní poněkud více, ale je tu i skupina těch, kteří si svých zubu hledí, a ti vědí, že zdravé zuby jsou základem pro zdravé tělo. Možná to zní trochu nadneseně či přehnaně, ale ono tomu tak skutečně je. Existuje mnoho příkladů, kdy pacienti měli vleklé zdravotní potíže typu chronických zánětů, zvýšených teplot a dalších příznaků toho, že je něco dlouhodobě v nepořádku, a nakonec se přišlo na to, že je to od zubu. Jak takovým problémům předcházet? A proč skutečně má smysl na pravidelné kontroly k zubaři chodit?

Prevence se je skutečně základ

To, že díky prevenci lze předcházet závažnějšímu onemocnění zubů a jejich zasažení, je asi každému jasné. Ovšem stále není dostatek lidí srozuměno s tím, že začít by se mělo u dentální hygieny, a to nejen u té, kterou každý den děláme doma, ale i u té profesionální. Mnohé průzkumy zjistili, že jen velmi malé procento populace si čistí zuby skutečně tak, aby ze zubů odstranili všechen plak a další nečistoty. Návštěva zubaře by tedy měla zahrnovat i tuto část a čistění zubů by mělo být skutečně dokonalé.

Mezizubní prostor

Jde totiž také o mezizubní prostor, který zůstává často opomíjen, a přitom právě zde často vznikají skutečně závažné problémy se zuby, které mohou vést až k vypadnutí zubu. A zubní implantáty, to je asi noční můra většiny z nás. Takže pokud ještě nemáte svého dentistu, pak zadejte rychle do vyhledávače: Zubař Praha či město, kde žijete právě vy a objednejte se ještě dnes, ať závažným problémům ještě dokážete předcházet.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy