home Ekonomika Kde si půjčují lidé v tísni?

Kde si půjčují lidé v tísni?

Finančních institucí, které nabízejí nejrůznější půjčky, je u nás celá řada. Máme tu bohatě na výběr. To ovšem jedině v případě, že jsme na tom finančně dost dobře. Ti, kdo jsou ve finanční tísni, už tolik na výběr nemají, protože takových se poskytovatelé půjček obávají, o zapletení se s nimi vesměs nestojí.

Je to logické. Chudák, který nemá nejednou třeba ani na holé živobytí, přece není žádné terno, ten vlastně nedokáže ani zaručit, že bude mít jednou tolik, aby půjčené peníze vrátil. A půjčení tomuto by mohlo znamenat ztrátu.

A proto se ti, kdo mají dluhy, nízké příjmy, špatně vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další těžkosti, u finančních institucí vesměs setkávají jenom s odmítnutím.

A pokud pak tito nerezignují a snaží se zas a znovu, nakonec se třeba dočkají zdaru. To ovšem teprve tehdy, když se stane objektem jejich zájmu americká hypotéka bez dokládání příjmů.

U této nebankovní nabídky jsou totiž na žadatele kladeny daleko snesitelnější požadavky, než s jakými se lze setkat jinde. Tady je podstatné, aby dal žadatel za půjčené peníze do zástavy dostatečně hodnotnou nemovitost a aby byl schopen platit dohodnuté splátky. Na ničem jiném tu nezáleží.

Kdo vyhoví, nemusí se bát, že by byl odmítnut. Někomu takovému stačí vyplnit jednoduchý formulář ne webu poskytovatele, zaslat nebankovní společnosti několik fotografií oné nemovitosti e-mailem k ocenění a trochu posečkat.

Do 24 hodin se ví, dostane-li onen žadatel potřebnou půjčku, a jakmile doloží vše nezbytné a podepíše se jednoduchá smlouva, je vše vyřízeno. Zakrátko má takový zájemce peníze, jež může využít k jakémukoliv účelu.

A pak? Pak už stačí jenom vše řádně splatit. Podle dohody během roku až během třiceti let, respektive ale i předčasně a bez sankcí.A jakmile se tak stane, život může běžet dál. Život, který by byl jinak možná i definitivně zničený, kdyby se člověku oné nezbytné půjčky nedostalo.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář