- Reklama -magazín

Kdy se uplatňuje moderní metoda tryskání – pískování a o co se vlastně jedná?

Mohlo by Vás zajímat

Všechny typy povrchů, a to nezávisle na použitém materiálu, se po čase znehodnotí nečistotami. Ať už se jedná o fasádu domu, mostní konstrukci nebo třeba historický památník. Kvůli povětrnostním vlivům a dalším faktorům postupně dochází k opotřebení a znečištění. K efektivním metodám čištění patří tryskání pískem.

Co je podstatou tryskání – pískování?

Tryskání pískem je spočívá v opracování povrchu jemnými částicemi (tzv. abrazivo) pod vysokým tlakem. Pískování povrch perfektně vyčistí a vyhladí. V praxi se používají různé druhy abraziva, a to na základě typu povrchu. Nejpoužívanější je směs křemičitého písku, která je šetrnější než jiné materiály. Podstatnou roli hrají také systémy, které se pro tryskání používají. Odborníci z firmy AXIOM REAL používají špičkové německé systémy Torbo s minimální prašností. K výhodám těchto systémů patří také mobilita – jsou nezávislé na přípojích energie a mají širokou oblast použití (interiéry, exteriéry, všechny typy povrchů…).

 

livinghome-cz_tryskani-piskovani-ars_cz_01

Kde se mobilní pískování využívá?

Metoda tryskání – mobilní pískování je velmi oblíbená v souvislosti s čištěním fasád. Abrazivo dopadající na povrch odstraňuje usazené nečistoty, omítky a staré nátěry. Systémy Torbo se používají také při čištění historických pamětihodností, protože je památkový ústav vyhodnotil jako velmi šetrné. Mezi referencemi společnosti AXIOM REAL najdete i méně obvyklé zakázky, jako je například perfektní odstranění nečistot a rzi z trupu lodě.

Pokud vás způsob, jak účinně vyčistit fasádu nebo jiný typ povrchu, zaujal, přečtěte si další informace na www.tryskani-piskovani.cz. Ceny jsou individuální a na vyžádání získáte předběžnou kalkulaci. A pozor – systémy Torbo si poradí také s odstraněním graffiti!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy