- Reklama -magazín

Kdy se vyplatí vzít si půjčku se zástavou nemovitostí?

Mohlo by Vás zajímat

Zastihl vás koronavirus nepřipravené? Přišli jste v rámci opatření o svůj příjem? Pokud potřebujete půjčit peníze, možná se vám stalo, že jste se při sjednávání půjčky v bance setkali s komplikacemi a rádi byste to tedy vyřešili nějak jinak. Můžete se poohlédnout po půjčce u nebankovní společnosti.

Podmínky pro uznání půjčky u banky

Při sjednávání půjčky o jejím schválení rozhoduje bonita – jde o jakési parametry, které musíte splnit a dosáhnout v nich určitého počtu bodů, aby vám byla půjčka uznána. Bonita je ovlivněna pravidelnými příjmy, povoláním, výdaji, vašimi závazky, věkem a dokonce i pohlavím. Pokud je bonita moc nízká, je půjčka zamítnuta a vám pak nezbyde nic jiného, než zkusit zažádat o nižší obnos peněz, na jehož půjčení by vaše bonita stačila, nebo svou bonitu navýšit. Navýšení bonity můžete uskutečnit přizváním žadatele či ručitele, nebo pokud dáte do zástavy svou nemovitost. Nebankovní půjčky mají mnohdy méně přísné požadavky, které by bylo potřeba splnit. Pokud tedy neuspějete u bank, zkuste si pořídit půjčku u nebankovních institucí.

Kdy ručit svou nemovitostí

Když si potřebujete vzít úvěr na bydlení, často je ručení nemovitostí nezbytné. Hypotéka je vysoká a není jak jinak získat potřebnou bonitu. Půjčky se zástavou nemovitosti tak představují možnost, jak si snadno a rychle půjčit vysoký obnos peněz. Takovou možností je půjčka až 700 000 Kč se zástavou nemovitosti, nebo třeba i půjčka přes milion korun na hypotéku. Nejčastěji se doporučuje ručit svou nemovitostí jen u půjček na hypotéku, na které člověk jinak těžko dosáhne. Ručit nemovitostí v ostatních případech může být velmi riskantní a doporučuje se k tomu přistupovat jen po důkladném zvážení. Protože tím, že své bydlení dáte do zástavy, riskujete, že v případě problémů přijdete o střechu nad hlavou.

Pokud si potřebujete půjčit jen pár jednotek či desítek tisíc, možná i pár stovek, raději se ručení svou nemovitostí vyhněte. Krátkodobá rychlá půjčka online pro vás bude v daném případě mnohem lepším a jistějším řešením. Mnohé nebankovní instituce nabízejí pro své klienty i první půjčku až na měsíc zdarma, nebudete tak muset platit žádné úroky ani poplatky.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy