- Reklama -magazín

Je lepší vybrat invalidní skútr nebo vozík?

Mohlo by Vás zajímat

Pokud se vy nebo vaši blízcí potýkáte s problémem snížené pohyblivosti, mohl by vám pomoci elektrický skútr nebo elektrický vozík. Tyto dvě kompenzační pomůcky vám zajistí co nejlepší návrat do plnohodnotného života. Kdy se více hodí si pořídit invalidní vozík a kdy invalidní skútr?

Invalidní vozíky

S invalidním vozíkem se asi setkal každý. Jsou malé, v případě invalidních vozíků se skládacím rámem i skladné a vyrábí se v tolika velikostech, že sednou určitě každému. Pokud si ale nepořídíte elektrický invalidní vozík, budete muset počítat s vlastním pohonem. Tedy nejspíše s doprovodem nějaké další osoby, která bude vozíčkáře na jeho cestách doprovázet. Velikou výhodou invalidních vozíků je, že i elektrické invalidní vozíky jsou relativně pohyblivé a při troše cviku se s nimi dá dobře manipulovat i ve zúžených prostorách. Před pořízením invalidního vozíku se vždy ujistěte, zda ho budete využívat spíše po bytě nebo na cesty v exteriéru, od toho se totiž bude odvíjet výběr konkrétního modelu.

Invalidní skútry

Invalidní skútry již představují trochu rozměrnější a někdy i dražší kompenzační pomůcku, která ale přináší větší komfort. Vyrábí se tříkolové a čtyřkolové invalidní skútry, přičemž konkrétní výběr modelu byste měli přizpůsobit na míru jeho uživateli. Tříkolové skútry se hodí více do měst a na cesty se zpevněným povrchem. Čtyřkolové skútry už si poradí i s větším terénem, protože jsou stabilnější, nemusíte se je tedy bát vzít například i na procházku do lesa. Invalidní skútry jsou vybaveny plynulou regulací rychlosti, ukazatelem stavu baterie, předními a zadními světly a klaksonem. Samozřejmostí je i polohovatelné otočné sedadlo, díky kterému budete mít po celou dobu jízdy zajištěn maximální komfort. Zároveň toto sedadlo umožňuje pohodlné nastupování a vystupování. Oproti invalidnímu vozíku má invalidní skútr tu nevýhodu, že se hůře přemisťuje, jen některé typy jdou rozložit a převážet v autě. Je ale pohodlnější na delší trasy a mnohdy tak jeho převážení ani není potřeba.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy