home Bydlení, Design, Interiér Jste knihomol? Vytvořte si doma stylový čtecí koutek

Jste knihomol? Vytvořte si doma stylový čtecí koutek

Patříte mezi vášnivé čtenáře? Máte mnoho knih a nevíte, kam s nimi? V tom případě se vám hodí mít doma svůj čtecí koutek s prostornou knihovnou. Výhodou je, že vám čtecí koutek nemusí zabrat ani moc místa. Jak si prostor ke čtení co nejlépe uspořádat? Poradíme vám, jak na to.

Kvalitní sezení, čtenář vždy ocení

Místo na čtení umístěte na světlé místo v bytě (např. poblíž okna). Kromě vhodného místa je nezbytné si zajistit kvalitní a pohodlné sezení. Skvěle vám poslouží třeba relaxační lehátko nebo polohovací křeslo s podnožkou. Další možností je např. designově zajímavé závěsné nebo otočné křeslo ve tvaru koule. Nezbytný je i stolek na odkládání knih a můžete pořídit i stojan na časopisy. Veškerý nábytek (včetně knihovny) by měl být ve stejném stylu, aby nepůsobil nesourodě a nevkusně.

Knihovna – domov pro vaše knihy. Jaká je ta pravá?

Své knihy můžete umístit do knihovny, která slouží zároveň jako dělicí příčka. Designově zajímavé jsou tzv. neviditelné poličky na knihy. Jde o zajímavý poličkový systém, s jehož pomocí vytvoříte nápaditou originální knihovničku. Dalším nápaditým řešením je kruhová police na knihy, která oživí váš interiér. Velmi svérázná je police na knihy ve tvaru křesla. Jde o multifunkční kousek nábytku, v kterém lze ukládat knihy a lze na něm i sedět.

Nezapomeňte na kvalitní osvětlení

Pro komfortní čtení potřebujete kvalitní osvětlení. Centrální svítidlo nestačí, proto si ke křeslu umístěte vhodnou lampu. Může být nástěnná, stolní či stojací. Hlavní však je, aby měla pohyblivé rameno a byla opatřena stínidlem.

Dekorace pro stylové čtení

Svůj čtenářský koutek skvěle doladíte stylovými dekoracemi. Zeď oživíte samolepkami na stěnu nebo nalepovacími nástěnnými hodinami (např. s motivem abecedy). Případně si vyberte zajímavou 3D tapetu s pro vás příjemným a nerušivým motivem. Atmosféru čtenářského koutku doplníte dekoračním polštářkem ve tvaru knihy nebo s novinovým potiskem.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář