home Bydlení, Interiér, Zboží Ručníky a osušky – dle čeho je vybírat?

Ručníky a osušky – dle čeho je vybírat?

I když je každodenní hygiena součástí naší běžné rutiny, často věnujeme velmi málo času výběru kvalitních ručníků a osušek. Myjeme se přece nejen kvůli zdraví a ohledu na všechny ty, kteří se vyskytují v naší těsné blízkosti doma, ale i v prostředcích MHD a v práci. Očistný rituál by nám měl přinášet také příjemné pocity, kdy ze sebe smyjeme stopy uspěchaného dne a vklouzneme do pohodlného domácího oděvu či rovnou pyžama. Ale než tak učiníme, obvykle se utřeme, a právě tento mezikrok se stane tématem pro dnešní článek.

Zapomeňte na králíčka, měkkost vám zajistí kvalitní materiál

Milujete ten pocit, kdy se celí zahalíte do velkoryse pojaté osušky, a díky níž se příjemně osušíte, nikoliv odřete? A právě v tomto bodě je nutné podotknou, že ve velké většině případů si lidé myslí, že jejich ručníky či osušky jsou hrubé a nepříjemné kvůli příliš tvrdé vodě nebo absenci aviváže. Tento mýtus musíme vyvrátit. Záleží totiž na gramáži (ideální je 450 g/m2), hustotě a délce jednotlivých vláken. Čím vyšší gramáž, tím lépe pro vás a vaši pokožku. Ručník bude nadýchanější, pěkně hebký, a hlavně bude dobře sát.

Ozdoba koupelny

Jak osušky tak i ručníky by měly zároveň zdobit, nevýraznou koupelnu by měly pěkně oživit a tu barevnější zase naopak méně výraznými barvami utlumit v barevném rozletu. Pěkně naskládané či stočené do ruličky na polici či držáku budou vypadat velmi efektně. Nemusí být nikterak zdobné, úplně postačí pěkné barevné kombinace jednotlivých kusů, případně decentní zdobný proužek na každém z ručníků. Už dávno pryč jsou doby velkých květů prapodivných barev, těch se raději vyvarujte a ze dna skříně je ani nevytahujte.

Aby dlouho vydržely

Správnou péči o ručníky určitě nepodceňte, aviváži se raději vyhněte, ta poškozuje vlákna, a nemáte-li sušičku, pak ručníky dejte schnout na topení, aby byl proces sušení co nejkratší. Jen tak budou nadýchané a dlouho voňavé. Dodržujte teplotu určenou výrobcem pro praní. Vyváření může vlákna poškodit podobně jako použití aviváže, raději tedy osušku zaperte v místě většího zašpinění a dále perte dle instrukcí na etiketě.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář