- Reklama -magazín

Knihovna by doma neměla chybět

Mohlo by Vás zajímat

V každé domácnosti by měla být knihovna. Čtení a knihy patří k životu nás všech již od dětství. Je krásné, když můžete v dospělosti vzpomínat na to, jak vám kdysi rodiče četli a předávat dál to stejné svým dětem. Vytvářet si postupně sbírky svých oblíbených knih a ukládat je na své místo, k tomu určitě patří. Knihovna je pro knihy tím pravým místem, ovšem někdy může být těžké vybrat takovou, která by se hodila do interiéru.

Stará klasikaknihovny-neviditelna

Klasická robustní dřevěná knihovna, poctivé dílo šikovného truhláře, i takovou podobu může mít a interiér rozhodně neurazí. Výhodou bývá robustní konstrukce, která bezpečně unese i velkou váhu knih na jednotlivých policích. Nevýhodu může být fakt, že zabere dosti místa

I police mohou dobře posloužit

Když máte velmi málo místa a neplánujte na většinu stěn umístit obrazy či jiné podobné dekorace, pak mohou dobře posloužit police. Je tedy třeba zvolit takové, které by měly požadovanou nosnost a tíhu knih tak bezpečně unesly. U konců polic pak umístěte zarážky na knihy. Ty ochrání knihy před pádem přes okraj police a zároveň mohou být i pěknou dekorací.

knihovny-peknaModerní knihovny

Moderní styl velí nebát se zkoušet nové věci a kombinovat. Často tak v interiérech lze vidět kombinaci policových systémů, které se hodí spíše do skladů či garáží, ale s pěkně rozmístěnými knihami a doplněné o dekorativní předměty, může i takový styl působit útulně a pěkně. I různé kombinace kovu a plastu nemusí působit nikterak chladně, když zvolíte správný mix materiálů, ale i barev. Nebojte se proto zkoušet, co vše váš interiér snese a co vše mu může slušet. Dnes už není problém si vyzkoušet i nábytek doma, jak bude ladit se zbytkem nábytku, a když nebude, tak jej jednoduše vyměníte za jiný kousek.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy