- Reklama -magazín

Oživte starou tradici Vánoc pomocí vlastních ozdob

Mohlo by Vás zajímat

Také vás o Vánocích přepadá melancholie a vzpomínáte na staré časy, když jste byli malí a poslouchali jste vyprávění svých prarodičů o dávných tradicích? Možná ano, možná sozdoby-na-stromecek-kvetina-papire je snažíte vyprávět i svým dětem a společně vzpomínat, jaké to bylo v časech, kdy bylo méně spěchu a lidé spolu trávili více času. Máme pro vás další ze série vánočních inspirativních článků. Tentokrát na téma vánoční ozdoby, a jak si je udělat sami, třeba pěkně pospolu s dětmi nebo i dalšími blízkými.

Postačí pár drobností

K tomu, abyste vykouzlili z několika málo druhů materiálů skutečné skvosty pro vánoční stromek, postačí skutečně málo. Nejprve si zvolte z čeho byste rádi ozdoby vyráběli. Hodit se bude látka ve vánočních barvách či vzorech, různé druhy papíru, stužky, šišky, ale můžete použít i něco z výdobytků moderní doby, třeba staré prasklé žárovky. A závěrem tu nejdůležitější věc (tedy kromě skvělé vánoční nálady), a tou je tavná pistole. Ideální pomocník, se kterým vše půjde rychle od ruky.

ozdoby-na-stromecek-plsteneKytice a hvězdy, těch není nikdy dost

Z pár pravidelných kousků papírů můžete vyrobit efektní hvězdy či kytice. Postačí podkladové kolečko z kartonu a na něj vytvářet a tavnou pistolí lepit kornoutky jednotlivých listů či cípů, chcete-li. Hvězdy, srdíčka, stromečky z plsti či látky, kterou můžete případně naplnit vatou, aby na stromku lépe vynikly. Stačí sešít k sobě dva stejné tvary a ty naplnit vatou či jiným materiálem. K dozdobení postačí pár knoflíků či pěkná mašle, a když okraje opatříte výrazným stehem, budou vypadat nádherně.

Nic na zmar

Staré prasklé nevyhazujete a po dobu roku raději schraňujte. Můžete je nabarvit bílou barvou a přidat trochu třpytek, abyste s pár dalšími pomůckami vykouzlili roztomilé sněhuláčky nebo hlavy Saozdoby-na-stromecek-zarovkynty, cokoliv jen budete chtít a bude tvaru žárovky odpovídat.

A na závěr řetěz

Bez řetězu si to nedovedete představit? Sáhněte po staré klasice, kukuřice udělá na stromečku pravé divy. Vypadá skutečně krásně a děti budou rády navlékat. Nelíbí se kukuřice? Můžete nabarvit těstoviny a udělat efektní řetěz právě z nich. Fantazii se meze nekladou, v období Vánoc dvojnásob 🙂

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy