home Bydlení, Design, Interiér Kouzelné vánoční dekorace promění váš domov v pohádkové místo

Kouzelné vánoční dekorace promění váš domov v pohádkové místo

Advent je již v plném proudu, brzy zapálíme již třetí svíčku na adventním věnci či svícnu. Uspěchaná doba a stres často zanechává stopy i na vánoční výzdobě. Sotva týden před Vánoci vyndáme na poslední chvíli starý plastový věnec a pověsíme ho na dveře, abychom nebyli jediní v ulici, kteří nemají žádnou výzdobu. Vánoce ale nejsou soutěž ve výzdobě či počtu vánočního cukroví. Udělejte si je kouzelné sami pro sebe a své blízké. Zastavte se, nebo alespoň trochu zpomalte, v tomto krásném období roku a spolu s dětmi či sourozenci můžete vyrobit originální výzdobu pro vás všechny. Stačí, když popustíte uzdu své fantazii, ale dnešní článek vám trochu napoví, kterým směrem se vydat, tak příjemné a hlavně pohodové čtení.

Svíčky k Vánocům neodmyslitelně patří

Bez mihotajících se světýlek svíček si snad svátky ani nelze představit. Vyrobte si vlastní adventní věnec či svícen a třetí adventní svíčku můžete hrdě zapálit právě na něm. Nebo si vytvořte svícen na vaši sváteční tabuli, pěkně ji slaďte s ubrusem a dalšími doplňky, ať je celkový dojem dokonalý. A co k tomu budete potřebovat? Postačí speciální hmota (florex), do které budete zapichovat malé větvičky, abyste vytvořili žádaný tvar. Jehličnaté větvičky můžete nakombinovat se jmelím a doplnit o vhodné dekorativní prvky. Hodí se malé šišky, skořice, badyán, sušený pomeranč, perníčky a další. Na závěr nezapomeňte vkusně dozdobit například pentlí nebo dalšími dekorativními doplňky dle to, do jaké barvy chcete svícen ladit. Celé dílo je dobré umístit do nějaké ozdobné misky nebo alespoň tácku, abyste mohli hmotu napouštět pravidelně vodou a svícen vám dlouho vydržel a neopadal příliš rychle.

Vánoční hvězdy

Stačí zakoupit pěkný dekorativní květináč a do něj zakoupit tuto krásnou květinu. Máte ji také tak rádi? Pak klidně nakupte hned několik a ozdobte váš interiér těmito živými květinami. Hodí se na police na stůl, opravdu kamkoliv. Jen pozor, aby nebyla v průvanu, to jí neprospívá! A také myslete na pravidelnou, ale ne příliš častou zálivku. Hvězda vám vydrží déle, když budete zalévat cca jednou týdně a jen malým množstvím vody pokojové teploty. Tato květina je náchylná na prudké změny teplot, určitě tedy nenechávejte na okně, kterým pak větráte apod.

Ozdobené větve

Ještě než přijde čas na zdobení vánočního stromku, můžete svůj dům provonět krásnou vůní jehličí. Postačí dát pár pěkných větví do vázy nebo je zavěsit na dveře a pěkně ozdobit. Staročeská výzdoba je originální a rozhodně nezavání kýčem, klidně tedy setrvejte u klasiky v podobě slaměných ozdob doplněných o červená jablíčka či plátky sušených pomerančů.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář