- Reklama -magazín

Jak si poradit s kácením stromů?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Máte na své zahradě nebo někde v okolí strom, který potřebujete pokácet? Ať už vás k tomu vedou jakékoliv důvody, v tomto případě se doporučuje vysoká dávka opatrnosti, stoprocentní bezpečí a hlavně ta správná pracovní technika. Pokud si nejste vlastním provedením jistí, není vůbec ostuda zavolat si na pomoci profíky, kteří s kácením mají bohaté zkušenosti. V jejich režii proběhne tento proces naprosto bezpečně.

Kácení svépomocí

Vezmete-li tento proces do vlastních rukou, pak je dobré znát pár pravidel. Tím prvním je plánování. Vše naplánujte nanejvýš pečlivě. Kácení musí probíhat bezpečně a ve směru, ve kterém chcete, aby stromy padaly. Možná se tento krok zdá zbytečný, ale správným plánováním si usnadníte spoustu další práce. Pozor je nutno dávat také na různé vlivy. Jsou v okolí umístěné značky, vede tam komunikace nebo chodník? Či je poblíž elektrické vedení, další dům a podobně? Vše musíte vzít v potaz.

Dalším krokem je určení směru pádu a také posouzení stavu v jakém se strom nachází. V úvahu berte také směr větru. Okolo stromu se musí rovněž vyčistit prostor. Nejste-li si úplně jistí směrem, kterým strom bude padat či jakkoliv jinak tápete, jděte si pro radu k odborníkovi nebo rovnou  s kácením stromů jděte za zkušenějšími.

Pozor na stav stromu

Je-li strom ve ztížených podmínkách nebo má špatné zdraví, pak je nutno ke kácení přistupovat jinak. Používá se proto pojmenování rizikové kácení stromů a k tomu je nutno využívat speciální lanové techniky, jeřáby nebo například vysokozdvižné plošiny. Nejčastěji jsou to právě stromy, které jsou ve stráni, zasahují do vozovky nebo jsou právě v bezprostřední blízkosti domů nebo elektrického vedení.

Pokud je to i váš případ, pak přistupujete k rizikovému kácení stromů. A na tuto práci je dobré si pozvat odborníka. Ten má víc zkušenosti a hlavně k dispozici to správné vybavení. Stromy se kácejí po částech a ty se za pomoci lan sundávají na zem, aniž by se zničilo okolí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy