home Bydlení, Design, Interiér Máte rádi jemný design? Vybavte si byt v romantickém stylu!

Máte rádi jemný design? Vybavte si byt v romantickém stylu!

Nelíbí se vám strohý minimalismus ani na rustikální styl? Pokud si potrpíte na jemný design a rádi zvelebujete svůj příbytek, může vás zaujmout kupříkladu bydlení v romantickém stylu. Nemusíte se ničeho obávat. K navození romantického nádechu není zapotřebí zaplnit byt kýčovitými dekoracemi a pořídit vybavení jen v růžové barvě. Zásadní roli hraje navození příjemné atmosféry s pomocí nevtíravých designových prvků a jemné odstíny převážně teplých barev. Důraz je kladen rovněž na pohodlí. Zvažujete bydlení v romantickém stylu, ale nevíte, jak byt upravit? Připravili jsme pro vás pár tipů pro inspiraci.

Pozor na kontrasty!

Do romanticky laděného příbytku se příliš nehodí výrazné kontrasty. Působily by totiž agresivně a narušovaly jemné vzezření interiéru. Možné je pouze vytvoření lehkého kontrastu (např. mezi podlahou a stěnami či nábytkem). Podlahovou krytinu lze zvolit v tmavším odstínu než stěny a strop. Skvěle se doplňuje třeba podlaha v barvě dubu s bílými, béžovými či jemně broskvovými stěnami a stropem. Nábytek bývá zpravidla bílý. Všechny prvky jsou společně v harmonickém souladu. Interiér proto působí útulně.

Volte jednoduchý design a vkusné doplňky

K typickým rysům romantického stylu patří rovněž symetrický nábytek s jednoduchým designem a jemnými liniemi. Nedílnou součást interiéru tvoří množství vkusných doplňků, které zvelebují prostor a dodávají mu na osobitosti. I v jejich případě volte symetrické kousky s jednoduchým designem. Pro disharmonii zde není místo.

Jaké vybrat doplňky?

Důležitým prvkem jsou textilní doplňky (např. záclony, závěsy, ubrusy, přehozy, dekorační polštářky, koberce). Nemusí jít o jednobarevné doplňky, ale mohou mít jemné vzory (např. květinové). Chybět by neměly ani kvetoucí pokojové rostliny v ozdobných květináčích nebo řezané květiny ve vázách. Vhodnými rostlinami jsou např. orchideje, hortensie, lilie či růže. V romantickém interiéru se skvěle vyjímají také svíčky v ozdobných svícnech. Dbejte však na to, abyste to s doplňky nepřehnaly. Nutné je zachovat vyváženost a prostor nepřeplácat.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář