home Bydlení, Design, Interiér Krb na biolíh jako dobrý sluha a ještě lepší pán

Krb na biolíh jako dobrý sluha a ještě lepší pán

Zima se rozhodně ještě nehodlá vzdát a vy toužíte po troše domácího tepla s nádechem romantiky, ale nemáte dost místa, peněz a komín? Nevadí, můžete si přece pořídit tak trochu jiný krb – biokrb. Mnozí si sice myslí, že je to jen a pouze designový kousek, který sice v interiéru vykouzlí pěknou atmosféru, ale jinak je na nic a není skladný a … Tento článek vám mnohé vyvrátí a v mnohém vás překvapí.

Umí i zahřát

Krby na biolíh sice nejsou primárně určena pro vytápění a skutečně se jedná spíše o vkusný doplněk do interiéru vašeho domu, ale teplotu ve středně velké místnosti dokáže hravě zvýšit až o pět stupňů. I proto se větší biokrby nedoporučuje používat v místnostech menších než 20 m2. Budete tedy příjemně překvapeni, že vás zahřeje nejen na duši.

Když je málo místa

Velmi často se stává biokrb alternativou krbu klasického či kamen. A to buď z důvodu nedostatku prostoru nebo finančních, ale někdy i konstrukčních. Není-li možno v místnosti vybudovat komín, pak je krb na biolíh skutečně jedinou variantou. Tento typ krbu můžete zabudovat do zdi a pak bude působit skutečně velmi podobně jako běžná krbová vložka, jiné krby jsou závěsné, tedy i ty jsou velmi nenáročné na prostor. Malé krby stolní pak nahradí atmosféru, kterou vykouzlí běžné svíčky a takový mini krb pak můžete bez problémů přemístit kamkoliv jinam po bytě či domě.

Opatrnosti není nikdy dost

Při manipulaci s krby na biolíh je třeba stejné obezřetnosti jako u běžných kamen či krbů. Nemyslete si snad, že by oheň z biokrbu nemohl způsobit požár. Při zapalování ohně buďte opatrní stejně tak, jako když budete chtít doplnit biolíh do zásobníků. Většina výrobců doporučuje nechat líh vyhořet, nedoplňovat během hoření, je dobré se tím řídit. V případě, že se rozhodněte krb zavěsit na zeď, ujistěte se, že snese vysokou teplotu, u mnohých materiálů bude zapotřebí doplnit o tepelně izolační desku, která zeď ochrání před vzplanutím.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

2 thoughts on “Krb na biolíh jako dobrý sluha a ještě lepší pán

  1. Pingback: Naše Domy

Napsat komentář