home Bydlení, Design, Interiér Křeslo jako klenot

Křeslo jako klenot

Co se vám vybaví při slově křeslo? Mnohým naskočí v paměti pohled na starého dědečka, který kdesi v rohu místnosti pomalu usedá do starého ušáku, ve kterém následně stráví většinu dne. Dnešní nároky na pohodlí i vzhled přináší do našich interiérů nejrůznější kousky nábytku a doplňky, o kterých bychom si dříve ani netroufli snít. Zdá se vám, že křeslo do moderního interiéru nepatří? Mýlíte se, má tam své pevné místo a může se hravě stát skutečným klenotem celého obýváku či jiných místností.kreslo-jako-klenot-telo-s-knihovnou

I krásné musí být pohodlné

Pokud si myslíte, že ten nejkrásnější a nejzajímavější kousek by měl kráse podřídit pohodlí, tak věřte, že křeslo by mělo stále být sedacím kusem nábytku, který budete rádi využívat. Zejména, pokud bude takové křeslo součástí obývacího pokoje nebo přijde třeba do pracovny, aby zde sloužilo jako pohodlné místo určené na relax při čtení knih. Na pohodlí proto rozhodně nerezignujte.

Jak vybrat správný typ

Jestli vybrat klasické křeslo s nižší opěrkou nebo sáhnout po ještě subtilnějším modelu, případně zvolit starý dobrý ušák, to vždy záleží na stylu vašeho interiéru a dále pak na tom, k čemu a jak často bude křeslo využíváno. Pro ultra moderní interiér se hodí křesla podobného stylu. Kombinace kůže a ocelové konstrukce je rozhodně stále trendy. Do obývacího pokoje, kde je kladen důraz na komfort a kouzlo domova, je pak jasnou volbou právě zmíněný ušák či jiné objemnější a pohodlné křeslo.

kreslo-jako-klenot-telo-barevneBarvy

Barev se nebojte, křeslo může být také nádherným solitérem. Pak je až téměř žádoucí, aby na sebe poutalo pozornost. To může zajistit velká barevnost nebo také kombinace zajímavých a různorodých materiálů. Hledáte-li pohodlí, určitě vybírejte modely s vysokou zádovou opěrkou a také s pohodlnými područkami. Ty by měly být polstrované a dostatečně široké.

Podnožka jako třešnička na dortu

Pohodlí na maximum, tento balíček získáte, pokud si k pěknému křesílku pořídíte ještě hezčí podnožku. Tu lze využívat i jako náhradní sezení v případě početnější návštěvy a spolu s křeslem budou skutečně vévodit celému interiéru.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář