- Reklama -magazín

Kuchyně je srdcem domova

Mohlo by Vás zajímat

Když kuchyně a obývák jedním jsou

Nezáleží na tom, zda jste kuchaři tělem i duší či patříte do skupiny těch, kteří jsou s vařečkou v ruce spíše okolí nebezpeční. Kuchyně je podobně jako obývací pokoj místem, kde se rodina nejčastěji schází a potkává. I proto je v posledních letech tolik moderní koncept, který propojuje prostor kuchyně s obývací částí což je v porovnání s původním striktním oddělením těchto místností převratná změna.

Kuchyně krásná i funkční

Nároky na design ale i funkčnost a praktičnost kuchyně narůstají spolu s počtem kuchyňských studií. Plánování nové kuchyně obvykle začíná představou o její barvě, tvaru linky a stylu. Někdo snadno podléhá aktuálním módním trendům, jiný hledí více do budoucnosti a hledá  spíše nadčasový design. Následně přijde na řadu řešení funkčních prvků. Měla by poskytovat dostatek místa pro jednotlivé kuchyňské vybavení a náčiní. Pracovní deska by měla být koncipována tak, aby vedle mycího a varného centra zbylo ještě místo pro přípravu jídla a odkládání přístrojů, které jsou používané na denní bázi.

Kdo by nechtěl originál

Pokud kromě funkční a stylové kuchyně hledáte i trochu té neotřelosti a originality, vyberte si takové kuchyňské studio, které je schopné tyto vaše představy naplnit. Vzhledem k tomu, že kuchyň by neměla být pouze krásná, je důležitý i správný výběr spotřebičů, které budou kuchyňskou linku spoluutvářet. Kuchyně Brno nabízí svým klientům spotřebiče značky Miele testované na užívání po dobu 20 let.

Digestoř jako žádná jináBora - kuchyně Lebon

Zvláštní kapitolou je potom výběr digestoře, vynálezu moderní doby, který prošel dlouhým procesem zdokonalování. Jistě si vzpomínáte na její téměř pravěkou verzi z časů panelákových kuchyní. Spousta hluku, mihotající se světýlko a hlavně – žádný tah. Od té doby ale povýšil design i funkce digestoří do úplně jiné kategorie. Už dávno není nutné nechat výpary a pachy vystoupat nahoru, ale pomocí příčného proudění je odsát přímo u sporáku, z hrnce či pánve. Revoluční německá digestoř Bora odsává výpary z vaření dolů, pod kuchyňskou desku. Odtud jsou odváděny potrubím ven nebo jsou prostřednictvím uhlíkového filtru vyčištěny a vzduch poté proudí zpět do místnosti. Přijďte si ji vyzkoušet osobně do showroomu Le Bon v Brně. Při ukázkovém vaření a smažení můžete na vlastní uši a nos otestovat její vlastnosti.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy