- Reklama -magazín

l v zimě lze zkrášlit balkon i lodžii. Jak na to?

Mohlo by Vás zajímat

Balkony a lodžie mnoha domácností se v zimních měsících mění v pusté a smutné místo bez života. Je to velká škoda, protože lze tento prostor využívat po celý rok. Navíc pro vás může balkon či lodžie představovat unikátní místo k relaxaci během zimy. Stačí si toto prostředí trochu zkrášlit a zútulnit. Pak budete rádi chodit na balkon se v chladném období nadýchat čerstvého vzduchu. Stanete se to pro vás určitou alternativou místo procházky. Nevíte, jak balkon nebo lodžii zkrášlit? Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, jak na to.

Kousek přírody na zimním balkoně

Chcete-li balkoně či lodžii vdechnout život, spolehlivě vám pomohou živé rostliny. Rovněž drobné ptactvo napomůže svou přítomností a švitořením prostor oživit.

Zeleň zútulní prostor

Obáváte se, že zútulnit balkon v zimě rostlinami je utopií? Pak jste na omylu, stačí vybrat vhodný druh mrazuvzdorných rostlin. Díky troše zeleně bude prostor ihned veselejší a příjemnější. Skvělou volbou jsou dřeviny (např. jehličnany, zimostráz, skalník, vřes, cesmína), mrazuvzdorné kaktusy a sukulenty (např. opuncie, agáve, netřesk) nebo čemeřice a violka rohatá. Rostliny lze pěstovat v truhlíku nebo květináči.

Krmítka přilákají ptáky

Jestliže se rádi kocháte přírodou a nevadí vám ptáci, můžete je k sobě přilákat díky umístění krmítka na balkon. K dostání je celá řada ptačích krmítek a budek, která oceníte vy i vaši opeření přátelé. Doporučujeme vybrat varianty spojující funkčnost se zajímavým designem. Sebehezčí krmítko totiž samo o sobě ptáky nepřiláká, musí totiž rovněž zohlednit potřeby ptáků.

Romantická světélka nejen na Vánoce

V čase Vánoc se nejeden balkon k večeru rozzáří jasnými světélky různých barev. Vzniká tak nezapomenutelná pohodová atmosféra s nádechem romantiky. Něco obdobného si však lze dopřát i po skončení vánočních svátků. Stačí zvolit vhodnou variantu světelných řetězů s decentním designem. Další možností je použití originálních závěsných svítidel (např. ve tvaru lahve od vína) nebo třeba LED svíček. Při výběru osvětlení zohledněte, zda je balkon zasklený či nikoliv. V případě nezaskleného prostoru upřednostněte externí varianty osvětlení, které jsou odolné vůči vlivům počasí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy