home Bydlení, Rekonstrukce, Stavba Stará okna lze vyměnit i v zimě

Stará okna lze vyměnit i v zimě

Máte dojem, že už je třeba vyměnit okna ve vašem příbytku? V tom případě není důvod k otálení a čekání na jaro. Výměnu lze totiž provést i v zimě. Limitující může být pouze vekovní teplota. Pokud neklesne pod -10°C, zpravidla nic vám nestojí v cestě k novým oknům. Jelikož v posledních letech bývají zimy mírné, nemusíte se ničeho obávat. Počasí vám váš záměr zřejmě nezmaří. Vyměna oken během zimy má navíc řadu předností.

Výhody zimní výměny oken

Zvažujete zbavit se starých netěsnících oken v zimním období? Pak vám rozhodování jistě usnadní výhody, které vám tento krok přinese. Ještě v průběhu topné sezóny se výrazně sníží tepelné ztráty, díky čemuž vám poklesnou náklady na vytápění. Navíc výroba nových oken trvá kratší dobu než v teplejší části roku, protože výrobci nejsou tak vytíženi. Rovněž vás potěší prodejci oken, jelikož v zimě nabízí řadu výhodných slev.

Na výměnu se připravte

Dříve než oslovíte firmu realizující výměnu starých oken za nové, vyplatí se vám na to připravit. Orientačně si okna přeměřte a promyslete si, jaká okna vlastně chcete. Zvažte, jaký druh členění a způsob otevírání oken vám nejvíc vyhovuje. Také si vyberte barvu okenních křídel a rámu. Kromě estetické stránky, myslete především na funkčnost. Vyberte kvalitní okna s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Z tohoto hlediska se vyplatí dvojsklo či trojsklo. Neopomeňte ani promyslet, zda potřebujete protihlukovou fólii na okna. Obáváte-li se vzniku plísní v bytě, vyplatí se zainvestovat do paronepropustné fólie.

Průběh montáže

Výměny oken v zimě se nemusíte nikterak obávat. Nejde o žádný horor. Montáž nezabere zpravidla jeden až dva dny. Během výměny není třeba radikálně měnit chod domácnosti. V průběhu celé procedury nehrozí ani extrémní pokles teplot v bytě. Po výměně oken pravidelně větrejte, abyste dostali nadbytečnou vlhkost pryč z místností. Snižujete tak riziko vzniku plísní a dochází k výměně vydýchaného vzduchu.

 

 

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář