- Reklama -magazín

Lepší tepelná pohoda díky infrazářičům. A jako bonus vám uspoří energii!

Mohlo by Vás zajímat

S blížící se topnou sezónou samozřejmě vyvstává palčivá otázka, jak efektivně vyřešit vytápění domu nebo bytu. Vytápění plynem je dnes velmi drahé, vytápění pevnými palivy je zase značně pracné a nekomfortní. Právě proto řada zákazníků hledá řešení, které dokáže efektivně vytápět s využitím elektrické energie. Klasické přímotopy totiž s efektivním vytápěním příliš společného nemají, jsou zkrátka určeny pouze jako nouzové nebo dočasné řešení. Jaké ale dnes máme efektivnější varianty?

Proč je tento druh vytápění efektivní?

Chtěli byte efektivně vytápět elektrickou energií? Dnes je celá řada možností od nákladnějších tepelných čerpadel až po ty levnější technologie. Zde patří třeba infrazářiče, které mají oproti klasickým konvenčním elektrickým přímotopům tu výhodu, že neohřívají vzduch, ale ohřívají osoby a předměty v místnosti. A to prakticky okamžitě, díky využití sálavého tepla.

Efektivita skvělá regulace

Sálavé teplo můžete dobře znát třeba z klasických kamen, kdy ještě před vlastním vytopením místnosti můžete cítit od kamen okamžité teplo. Pokud zvolíte infračervené topení, tak to využívá principu sálavého tepla, kterého dosahuje díky infračervenému záření. Toto záření se při dopadu na okolní předměty a osoby přeměňuje na tepelnou energii. Zařízení tohoto typu mají tvar topného panelu, v jehož místě se přímo elektrická energie využívá k vytápění. Nedochází tak ke zbytečným ztrátám, jako je tomu v případě klasických rozvodů, třeba radiátory, v rámci objektu. To vše znamená zejména:

  • Úsporu elektrické energie
  • Možnost okamžité nezávislé regulace teploty v místnosti

Tepelné ztráty samozřejmě znamenají úspornější topidlo. U zářičů je také velmi zajímavé, že mají velice nízkou akumulaci tepelné energie, a tak se rychle rozehřejí a zároveň také rychle chladnou. Díky tomu je možno u tohoto typu topení regulovat v každé místnosti teplotu opravdu velice rychle. Vždy optimální nastavení teploty pak samozřejmě znamená také lepší tepelnou pohodu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy