- Reklama -magazín

Máte rozbité sklo u auta? Nechte si ho snadno opravit nebo vyměnit.

Mohlo by Vás zajímat

I dobrým a zkušeným řidičům se někdy stane, že potřebují autosklo vyměnit či opravit. Možností, jak k tomu dojde, je být hodně – od letícího kamene, který vám sklo naťukne, po autonehodu nebo okénko vysklené od zloděje. Autosklo je vyrobeno speciálním způsobem, který zajišťuje co největší bezpečnost v případě havárie. V případě jeho poškození tedy nejen, že riskujete pokutu při silniční kontrole, hazardujete ale i se svým zdravím. Proto opravu nebo výměnu autoskla rozhodně neodkládejte.

Opravit nebo rovnou vyměnit?

Bodová oprava čelního skla se používá u menších prasklin nekalených čelních skel vzniklých například od letícího kamene. Dá se použít v případě, kdy prasklina nekončí v okraji skla a nenachází se v zorném poli řidiče. Výhodou bodového scelování je jeho rychlost, kdy je oprava hotova do jedné hodiny. Je hrazena pojišťovnami a vyhnete se nutnosti měnit celé čelní sklo. Pokud je čelní sklo poškozeno více nebo v zorném poli řidiče, přijde na řadu výměna čelního skla. Jestli poškození způsobilo druhé vozidlo, zkuste si výměnu skla nechat zaplatit z havarijní pojistky, je velká šance, že nebudete muset platit za nové autosklo, ani za jeho montáž a oboje vám proplatí pojišťovna.

Možnost prevence

Pokud chcete ochránit své soukromí, zvažte pořízení autofolie. S její pomocí zvýšíte své soukromí a snížíte průhled do svého vozidla zvenku. Díky tomu tak mnohonásobně zmenšíte riziko vykradení svého vozidla a roztříštění autoskel. Autofolie jsou speciálně upraveny, aby se přizpůsobily ztíženým podmínkám aplikace na zaoblené prosklené plochy u automobilů. Jsou mimořádně odolné proti poškrábání a kvalitní pojivo zaručuje jejich dlouhodobou životnost za všech klimatických podmínek. K jejich výhodám patří odrážení sluneční energie, takže se vaše vozidlo nebude přehřívat ani zaparkované v létě na slunci. Dalším pozitivem je až 99 % pohlcení UV záření pronikajícího okny dovnitř vozu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy