- Reklama -magazín

Jak se vyhnout stále rostoucím cenám za elektrickou energii?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Neustále rostoucí ceny elektrické energie se stávají nepříjemnou součástí života celé řady domácností. Víme, jak se jim vyhnout. 

Každý rok vyšší náklady

I když se snažíte šetřit elektřinou, každý rok se účty pomalu zvyšují. A to dokonce i v případě, že jste si již pořídili úsporné spotřebiče s nízkou energetickou náročností. Jak je to možné? Ceny elektřiny neustále rostou. Zatímco v letošním roce se celková cena za elektrickou energii může pohybovat okolo 30 tisíc korun, za pár let se bude jednat o dvojnásobek. Fotovoltaická elektrárna je jasný způsob, jak říci překupníkům s energiemi svůj jasný postoj. Stáváte se na energii ze sítě zcela nezávislí. 

Vlastní elektrárna? 

Řešením stále se navyšujících cen energií může být možnost její fixace přímo s dodavatelem. Tím se ale zdražení nevyhnete, pouze si je oddálíte. Možná nastává čas se zamyslet, zda by nebylo vhodnější se postavit na vlastní nohy a stát se naprosto nezávislí na diktátu ceny za elektřinu. Možnost máte na své střeše – na rodinném domě, průmyslových objektech i hospodářských budovách lze pomocí fotovoltaické elektrárny vybudovat vlastní sluneční elektrárnu. 

Energie přímo ze zdroje

V našich podmínkách je možné vlastnit sluneční elektrárnu, která vám bude přes den zachycovat sluneční paprsky a přeměňovat je na energii elektrickou. Tu pak budete spotřebovávat ve dne i v noci, během příznivého počasí i za deště. Máte tak přístup ke zcela čisté energie ze slunce, jejíž cenu nikdo nebude zvyšovat. Je zde totiž pro nás všechny naprosto zdarma. Při výrobě energie ze slunce tak navíc nezatěžujete životní prostředí, protože nedochází ke spalování fosilních paliv. 

Mít na střeše svou soukromou sluneční elektrárnu je skvělý způsob, jak si zajistit, že se vás nedotkne nejen zvyšování cen energie, ale také výpadky elektrického proudu ze sítě.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy