- Reklama -magazín

Strojní svěráky

Mohlo by Vás zajímat

Pokud máte doma dílnu nebo nějakou velkou firmu se stroji, bez svěráků se neobejdete. Strojní svěráky jsou totiž neocenitelným pomocníkem, co se týče práce v dílně, průmyslového provozu, ale i obyčejného kutilství u vás na chatě. Samozřejmě, že každý úkon si žádá trochu jiný typ svěráku, proto pokud hledáte, který svěrák si pořídit, zamyslete se napřed nad tím, k čemu ho budete využívat.

Hlavní typy strojních svěráků

Jak již bylo zmíněno, strojních svěráků existuje hned celá řada. Nejjednodušší je příruční svěrák, někdy též nazývaný jako zámečnický. Hodí se pro kusovou výrobu, u které není potřeba vysoká přesnost, nejvíce využití tak najde třeba ve vaší dílně na chatě pro příležitostné využití. Pokud potřebujete přesný strojní svěrák s přesností až ±0,005/100 mm, který se hodí pro kusovou i sériovou výrobu, sáhněte raději po sinusovém či brusičském svěráku. Brusičský svěrák se využívá hlavně pro přesnou práci na bruskách, frézách, obrábění na číslicově řízených strojích a obráběcích centrech nebo při kontrole a měření opracovaných součástí. Sinusové svěráky se využívají tehdy, když je potřeba při práci zajistit přesný úhel sklonu, čehož je dosaženo přesným nastavením měrek na základě výpočtu funkce sinus. Dále se můžete setkat například se svěráky s hydraulickým posilovačem, používané často u CNC strojů a vyznačující se velkou upínací silou svěráku.

Jak postupovat při výběru strojního svěráku

Při výběru strojního svěráku vycházejte z toho, k čemu ho budete využívat. Jaké předměty budete potřebovat uchytit, jak je budete opracovávat (s jakou přesností) a zda se bude jednat o kusovou nebo sériovou výrobu. Samozřejmě, že svou roli hraje i cena, tedy to, kolik jste za svěrák ochotni zaplatit. Kdybyste potřebovali poradit, který ze strojních svěráků by pro vás byl nejvhodnější, nebojte se obrátit na profesionály, jistě vám rádi pomohou vybrat svěrák přesně podle vašich představ.

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy