- Reklama -magazín

Vjezdové brány, branky a ploty. Bez nich nebudete na vaší zahradě v bezpečí

Mohlo by Vás zajímat

Konečně jste si pořídili váš vysněný dům a postupně se vám ho podařilo zařídit dle vašich představ? Právě nastal čas, kdy se dostáváte k realizaci zahrady a spolu s ní je na čase řešit i vaše bezpečí? Pak se zřejmě začínáte poohlížet po tom pravém oplocení, ale stranou zřejmě nezůstanou ani vstupní branky a vjezdové brány. Pokud si lámete hlavu nad tím jak vybrat ty pravé, pak si určitě přečtěte dnešní článek.

Ploty a vstupní branky

Ne každý chce či potřebuje své auto parkovat přímo na zahradě, proto vjezdové brány neřeší, ale oplotit svůj pozemek a zajistit si pohodlný a pěkný vstup na něj, to se týká opravdu všech. S výběrem plotu většina lidí váhá, variant je mnoho a někdy je skutečně těžké se přiklonit k jediné z nich. V tomto ohledu vám poskytneme asi to nejdůležitější vodítko. Upřímně si odpovězte na otázku, kolik času budete schopni a ochotni věnovat údržbě vašeho plotu. Víte-li dopředu, že v natírání nevynikáte a času máte pramálo, pak se váš výběr podstatně zúží. V takovém případě zapomeňte na ploty ze dřeva a zvolte raději kovové ploty. Vypadají pěkně, jsou ideální v kombinaci s živými ploty a vyžadují minimální údržbu. Vstupní branky by měly odpovídat svým stylem zbytku oplocení, tím je dobré se také řídit.

Vjezdové brány

Při výběru vjezdové brány je zapotřebí dostatek informací. Jedná se zejména o velikost prostoru v bezprostřední blízkosti vjezdu. Zatímco křídlové brány potřebují relativně hodně místa na to, aby se otevřely, posuvné brány si snadno vystačí s prostorem těsně u plotu. Máte-li úzký vjezd, kde by se posuvná brána neměla kam do strany odsunout, pak pro vás bude spíše vhodnější brána křídlová. Naopak u dostatečně široké vjezdové plochy, ale třeba s menší parkovacím místem za bránou, bude výhodnější brána posuvná, díky které můžete parkovat přímo za bránou. Posuvné brány se dělí na samonosné a teleskopické brány. Samonosné brány jsou oblíbené zejména pro svou nenáročnou údržbu a provoz. Křídlo takové brány se totiž pohybuje několik centimetrů nad povrchem země, a proto jejímu bezchybnému fungování nezabrání podzimní listí ani menší sněhová nadílka. Teleskopické brány jsou vhodné do míst s omezeným bočním prostorem, i tyto brány jsou samonosné.

 

Pro maximální komfort mohou být všechny brány opatřeny elektrickým pohonem na dálkové ovládání. To oceníte zejména při nepříznivém počasí. A pak už si v bezpečí svého domova i zahrady můžete bezstarostně užívat života.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy