- Reklama -magazín

Moderní umělé květiny oživí interiér nejen alergikům

Mohlo by Vás zajímat

Pod umělou květinou si mnozí představí nevzhlednou a kýčovitou parodii na rostlinu. V současnosti se však vyrábí nádherné kousky, které jen sotva rozeznáte od živých květin. Přemýšlíte nad tím, proč si umělou květinovou dekoraci vlastně pořizovat? Třeba z toho důvodu, že jsou hypoalergenní. Mohou jimi tedy bez obav zútulnit svůj byt alergici, jelikož jde o květiny bez dráždivých vůní a dalších alergenů. Avšak umělé květiny nejsou určeny pouze pro alergiky. Nadchnou každého, kdo hledá bezúdržbovou realistickou dekoraci s přírodním motivem. Předností umělých květin je i skutečnost, že vám nemohou uvadnout.

Jakou umělou dekoraci vybrat?

Zvažujete-li pořízení umělých květin, snadno se dostanete do úzkých. V jejich široké nabídce se rychle přestanete orientovat. Poradíme vám, jaké umělé rostliny se nejvíce hodí do jednotlivých místností.

Výzdoba kuchyně a jídelny

Do kuchyně umístěte jen minimum umělých květin. Skvělou volbou jsou zelené rostliny v květináči (např. rozmarýn), hodí se i levandule či narcis. V jídelně se dobře vyjímají řezané květiny ve váze jako třeba hortenzie, orchideje či tulipány. Rovněž mísa umělého ovoce se do jídelny hodí. Další možností je umělý ovocný strom s plody (např. pomerančovník), který umístíte v rohu místnosti.

Dekorace obýváku

Pro výzdobu obývacího pokoje můžete využít stromky a zelené i kvetoucí rostliny. Doporučit lze kupříkladu olivovník, buxus na kmínku, fikus či dracénu v květináči.  Vkusnou dekoraci představují také kaly, růže nebo lilie ve váze.

Zútulněná ložnice

Chcete-li zútulnit svou ložnici, pomohou vám hrnkové květiny (např. azalka nebo brambořík). Příjemnou atmosféru navodí gardénie, hyacint, eukalyptus či levandule.

Stylová předsíň a koupelna

Ke zvelebení předsíně vám skvěle poslouží palma, fíkovník, dracéna, gerbery či kalanchoe. V koupelně se zase vyjímá třeba kapradí, břečťan a ledviník.

Decentní pracovna

V pracovně neumisťujte mnoho dekorací, protože by vás mohly rozptylovat. Volte decentní výzdobu v podobě papyru, bambusu, rákosu nebo několika kaktusů či bonsají.

Pestrý dětský pokoj

I dětem lze zútulnit pokojíček umělými rostlinami. Ideální je umístit více druhů (např. begonie, růže, slunečnice). Místo dětské noční lampičky můžete vyzkoušet rostliny s LED osvětlením. S dekorováním dětského pokoje však začněte až bude dětem alespoň pět let. Menší děti mají tendenci bez dohledu dospělých ochutnávat různé nevhodné předměty. Snadno si mohou ublížit.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy